Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen íze van a szarvasgombán...

Milyen íze van a szarvasgombának? Miért ilyen drága?

Figyelt kérdés

Bár én utálom a gombának az ízét, de a szarvasgombát egyszer megkóstolnám.

Viszont miért ilyen drága? Úgy tudtam, nem annyira ritka.


Milyen az íze? Mihez lehetne hasonlítani?


Amúgy a szarvasgomba ugyanúgy ehető, mint mondjuk a sampinyon, vagy csak fűszerként használatos?



2015. szept. 29. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Finom, de csak fűszerként használatos.

Azért ilyen drága mert a föld alatt nő.

2015. szept. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En megszagoltam csak, fustolt illata volt. De nem ettem a vele izesitett etelbol.
2015. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon erős, karakteres íze van, éppen ezért használják inkább, csak ízesítőnek. Nekem először nem ízlett, de ettem már finomabbat is, más fajtából készültet. Amúgy arany árban van valóban.
2015. szept. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Béla211 ***** válasza:
100%
Azért drága mert nem kőnyű megtalálni mivel föld alatt él. Ahhoz vagy disznó kell a mit nehéz vissza fogni ,ha megtalálja. Vagy kutya amit viszont be kell tanítani.Meg amúgy nem mindegy hogy milyen fajta szarvasgomba nagyon nagy eltérések vannak árban.
2015. szept. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!