Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A főzeléket villával vagy...

A főzeléket villával vagy kanállal illik enni?

Figyelt kérdés
Nyilván olyan főzelékre gondolok, aminek az állaga olyan, hogy villával is lehet.
2010. márc. 12. 12:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A tegnapelőtt 13:59-es vagyok: az illemkönyvek szerint kanállal CSAK levest illik enni (illetve desszertkanállal édességet). Csak igy a fözelék egy része ott marad a tányéron, hacsak nem sürübbbre fözik.


[link]

az eszközök használata cimszó alatt

2010. márc. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A válaszod nem pontos, mert nem illemtanKÖNYVEKRE hivatkozol, hanem egy forrás megjelölése nélküli linkre. Nem is egészen hiteles, mert tisztelem ugyan a Szent Ilona Cserkészcsapatot, de nem egészen mérvadó, mert tévedhet is, ugyanis az illemtan igenis egy szakma.

De ha már korábban Te is azt írtad, hogy kanállal könnyebb, akkor alakítsuk át a praktikumot, szokásjogot, íratlan szabállyá!

Az Operabálban – állóhely /tányér a bal-, villa a jobb kezedben/ 75 ezerért, páholy 350 ezerért, idei árakon – úgysem lencsefőzeléket fognak felszolgálni, a kevésbé flancos helyekről meg valószínűleg nem fognak kitessékelni, ha kanállal eszed.

2010. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sajnos illentankönyveket nem tudok bemásolni, mivel van pl, szerzöi jogvédelem is - én illentan KÖNYVEKBEN olvastam.

AZ illemet meg men csak az Operabálon szokás betartani, hanem kulturembereknél máshol is.

A zsokásjog NEM helyettesiti az illemszabályokat, mert akkor ezzel az erövel az orrtúrás is elfogadott lenne, vagy a böfögés, stb.

2010. márc. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Véleményem szerint azzal fogyaszd amivel jó étvággyal tudod enni. Fontosnak tartom hogy ne "viselkedésből" éljük meg az étkezést.Az evés az egyik élvezetünk.
2010. márc. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Hát, én most komolyan elkezdtem kételkedni az illemtudásomban, bár a józan eszem szerint is kanállal illendő enni azt, amit nem lehet mással. Nosza google arra, hogy 'főzelék illik', és láss csodát, találtam más, szintén nem nagyon hiteles forrásokat, amik egytől-egyig a kanalat mondják, vagy állagtól függően kanalat vagy villát ajánlanak. Te persze nyugodtan szerencsétlenkedhetsz akár pálcikával is, nincs ki megállítson.
2014. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
ó azt a sok lapon böngészgetős...
2014. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Joell válasza:

Sűrűségétől függ.

Én azt a fözelék állagot szeretem amit villával is lehet enni.

2023. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!