Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az édesítőszer egészségesebb,...

Az édesítőszer egészségesebb, mint a cukor?

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem! Sőt! Tele van mesterséges anyaggal, ami pont nem egészséges.
2010. márc. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyártói azt mondják, hogy nem ártalmas, az óvatosabbak azonban ebben nem hisznek. A cukor nem káros, csak hízlal, egyszerűen nem kell túlzott mértékben fogyasztani.
2010. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Ezért tüntetik fel rajtuk a maximum napi bevitelt. Túlzott fogyasztásuk a daganatos megbetegedések valószínűségét növeli.
2010. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem!!!Teljesen rossz és egészségtelen, pedig óriási nagy a marketing-je, mert olcsóbb előállítani, így extra profit-ot termel pl.: aszpertám. A ligh-t élelmiszerekben, rógumiban, fogkrémben,...stb. is az van! Vajon miért olyan sok az allergiás beteg manapság? Elgondolkodtató...Nem????

Minél természetesebben táplálkozol (hagyod ki a kémiai laboratóriumban előállított élelmiszereket) annál jobb! Vegyél nádcukrot (ha a répacukrot nem akarod) vagy a Stevia növényből nyert édesítőt....

2010. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igaz, de tudja valaki,hol lehet kapni Steviaból készült édesítőszert?
2010. márc. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
A cukor még csak nem is hízlal, kivéve ha nagyon sokat viszel be belőle. De ha heti kb egy órát mozogsz kicsit nehezebb gyakorlatokat akkor nem valószínű hogy a cukortól meg fogsz hízni, viszont a zsír az hízlal és csak gyenge gyakorlatokkal lehet ledolgozni... (ami meg unalmas pl sétálni....)
2010. márc. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nem.A cukor meg egyátalán nem egészségtelen.Az édesítószer viszont irtó káros.Ha cukrot fogyasztasz és normál mennyiségben semmi bajod nem lesz.Igazuk van az elöttem válaszolóknak még el sem fogsz hízni tőle ha nem cukrot eszel cukorral. De egy jótanács...ne fogyassz édesitószert.!
2010. márc. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy tavalyi műsor a Spektrumon: "étkek és tévhitek " szerint mindegy, mert a szervezet azt érzi, hogy édesség, és eszerint reagál.
2010. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

20:13 vagyok, véletlenül korábban nyomtam le. Tehát helyesbítek: az édesítőkben található egyéb anyagok miatt az bátran károsabbnak nevezhető!

Másik példa: kedvenc kézkrémem volt a "Lanolinos Babakrém" ( kék-fehér csíkos tubusban ).

Ezt kértem a gyógyszertárban, és kapaszkodjatok meg: 22 alkotóelemből áll, ebből a lanolin csak a 19. , a glicerin a 8.

2010. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Én csak annyit tennék hozzá, hogy az én anyukám 40 éve cukorbeteg, 40 éve édesítőszert használ, most volt 80 éves.Állítom, hogy sok 50-60 éves megirigyelhetné a kondicíóját. Én fogyasztok cukrot is módjával, édesítőt is meg mézet is. A sztivia pedig nagyon drága.

2010. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!