Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan állami konyha...

Van olyan állami konyha (kórházi, iskolai, közétkeztetési. Stb. ) ahol nem lopnak a konyhai dolgozók?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
VAN.
2010. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát ilyen gazdasági helyzetben?...


amúgy nem helyes, DE ugyanúgy máshol is lopnak, csak azt befolyásos emberek intézik, nem kicsiben, hanem nagyban.

nekem van konyhán dolg. rokonom, olyan kicsi a fizetése, hogy nevetséges és ő viszi a felelősséget kb 1000 ember étkeztetéséért, ha valaki esetleg beteg lenne őt vennék elő.

ja és az dobja az első követ a másikra aki makulátlan.

bocsi, hogy elfogult vagyok, de én látom ennek a szakmának a nehéz oldalát is.

nem sok sikerélménye van annak aki ezt a munkát végzi.

kritizálják a menüt, de érdekes lenne ha egy szájíze lenne 1000 embernek, nem beszélve arról, hogy a gyerekeknek más van előírva.

mennyi édesség lehet egy héten, még a színeknek is "harmonizálni" kell.

ha a leves piros a második nem lehet olyan...


én nem sajnálom tőlük.

2010. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nincs, de én sem sajnálom tőlük. Nekünk van egy kis pékségünk a dolgozók lopják a lisztet, cukrot stb, de mi tuidjuk, nem basztatjuk érte, de legalább nem a pénzt viszik. De lehet, hogy azt is lopja, csak nem tudunk róla.

Ez sok helyen bele van kalkulálva a fizetésbe. Munkáltatók sem hülyék, hogy nem veszik észre csak nem szólnak érte.

2010. febr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Biztosan nincs,TUDOM ! Amit nem a konyhások visznek haza ,azt hazaviszik a korházból a kedves nővérkék ! Szegény betegek a felét sem kapják meg, pl vacsira,annak ami járna nekik.....EZ TÉNY !
2010. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
51%
Sajnos olyan 4-5 éve be kellett feküdnöm az egyik szegedi pszichiátriai osztályra. Azon kívül, hogy feltűnően kevés ebédet kaptunk (kis adagokat), hoztak az osztály betegeinek ebédre egy felbontatlan zacskó szeletelt kenyeret. Ezt az ápolók azonnal bevitték a nővérszobába. (Az ebéd mellé kapták a betegek). Ha valaki kenyeret mert kérni, az megnézhette magát... (senki nem mert, ill. én egyszer kértem az ebéd mellé egy szeletet, ekkor nagy dühöngve hoztak egy szeletet a nővérszobából). Annyira pofátlanul ellopták a kiló kenyeret, hogy felállt a szőr az ember hátán...
2010. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen munkások nagyon keveset keresnek ha néha nem vinnének el ezt azt éhenhallnának.
2010. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Phoney ***** válasza:
100%
Nem lopnak... "elhozzák";)
2010. dec. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs, de én sem sajnálom tőlük. Ahogy valamelyik előttem szóló is írta, ezek az emberek annyira keveset keresnek, hogy ha nem lopnának, éhen is halna otthon a család.

Persze, van, ahol már annyira pofátlanul csinálják, hogy az vérlázító. Pl. ismerősöm óvónő. A reggelire kapott kakaó töredékét adják a gyerekeknek, a többit üres üdítős üvegekben szétosztják egymás között a konyhásokkal. Vagy: a menüben ki van írva az uzsonnához a paradicsom vagy paprika (1 vékony szeletke, de akkor is járna!), ugyanakkor semmit sem látnak belőle a kicsik. A kiírt húsadag felét adják ki a tányérra, a többit akár már nyersen elteszik maguknak a konyhán. Amíg ennyire keveset keresnek, addig nem is lehet ezellen tenni.

2010. dec. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kriszti83 ***** válasza:
0%
Biztos, hogy van. Ennyire nem szabad általánosítani.
2010. dec. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!