Zsidó bolt. A zsidó vallásúak számára megfelelő dolgokat
árulnak ott zsidó emberek szinte csak zsidóknak.
Ott semmit nem árulnak amit tiltana a vallásuk.
Pontosítsunk!
Nem zsidóknak, hanem bárkinek árusítanak ott a zsidó vallási előírásoknak megfelelő élelmiszer-alapanyagokat!
Senkitől nem kérdik meg, miért ott vásárol.
.
Kóser azért, mert a vallási előírásoknak megfelelő állatokat, megfelelő módon, megfelelő ember vágta le.
3-ast folytatva: a kóser-ételek készítésük közben nem érintkeznek semmi más olyan ételekkel, amik más halandó emberek részére készülnek. Értsd: még a húsvágó deszka, vagy éppen a zöldség-pucoló késük is csak a kóser-módon készített ételekhez használt. Az állatokat pl. csak olyan vágóhídon vágják, amelyek csak kóser ételekhez valók, és csak kelet felé (Mekka) nézhet az állat, amikor levágják. És ezt is úgy, hogy ott áll egy igaz zsidó állatorvos ellenőr, és felügyeli, stb. stb.
Attól még te is bemehetsz az üzletben és vásárolhatsz náluk, hiszen a saját pénztárcájuknak ők sem ellenségük.
Hármaska, fogadjunk te sakter vagy :-)
Amúgy nem csak a hús az, ami lehet kóser és nem kóser (tréfli).
#5
Súlyát éreznéd, ha az lennék, aminek tartasz!
.
#4
Miért is kéne a kóser módon vágott állatoknak egy más vallás szerinti "vallási főváros" irányába nézniük?
Az iszlám még sehol sem volt, amikor már kóser módra vágták az állatokat és kóser előírások szeint készítették ételeiket!
A kóser az kóser, a halal az halal!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!