Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Meg akarom szeretni a zabkasat...

Meg akarom szeretni a zabkasat, irnatok recepteket?

Figyelt kérdés

utalom a zabkasat,magaban szerintem pocsek

Ize van,banannal szoktam neha enni,ugy turheto de nem az igazi..lehet hogy az is baj hogy mikroban csinalom? Kb kethetente raszanom

Magam hogy ma zabot eszek de olyan rossz lesz hogy elmegy a kedvem. De olyan sok kenyeret es egeszsegtelen dolgot eszek,szeretnem legalabb ha reggel valami egeszsegeset es energiat adot ennek..remelem valaki mondd nekem olyan elkeszitesi format ami izleni fog!:) elore is koszonom!

17/L



2014. dec. 17. 05:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én 1,5 deci tejbe teszek 2 evőkanál zabot, ízlés szerint mézet, kevés fahéjat, és aszalt vörösáfonyát. Pár percig főzöm, és kész.
2014. dec. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az egyetlen, ami bevált, ha nem édesítem, hanem sót teszek bele (persze nem túlsózni, csak mint pl a rizskörítést)


Amióta erre rájöttem, azóta tudom jó étvággyal megenni.

2014. dec. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld ki ezt:


[link]

2014. dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pici édesitővel és fahéjjal főzöm meg a zabpelyhet, és ha megfőtt belereszelek egy almát, de azzal már nem főzöm tovább.
2014. dec. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Angol reggeli: Porridge (Zabkása)


4 adaghoz van receptem, arányosan lehet csökkenteni a hozzávalókat. Elkészítési idő: kb. 30 perc.


- 12 dkg durvább fajtájú zabpehely

- 3/4 liter víz

- 1 csipet só

- ízlés szerint méz, fahéj, mazsola, dió (darált vagy aprított) stb.


Elkészítése:

1. A zabpelyhet a forrásban lévő vízbe szórjuk, kevergetve, és 20-30 percig, fedő alatt csendesen főzzük.

2. Ha megpuhult, sóval ízesítjük, közben mégegyszer jól átkeverjük

3. Ízlés szerint mézzel, fahéjjal, mazsolával, dióval, stb. még finomabbá tehetjük.

2014. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!