Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért káros a cukor? Hogyan...

Satilla kérdése:

Miért káros a cukor? Hogyan lehet leszokni róla?

Figyelt kérdés
Jó ízűnek és kellemesnek tartjuk, ennek ellenére mégis káros hatással van az emberi szervezetre...
2014. ápr. 14. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A cukortartalomból tudjuk megállapítani hogy pl a gyümölcs érett-e, emellett energia forrás ezért tartjuk kellemes ízűnek, így alakult ki a fejlődésünk során.


Azért káros mivel a természetben nem állt rendelkezésünkre ennyi cukor, mostmár könnyű túlzásba vinni ami elhízást eredményezhet. Fogakra is káros mivel a szájunkban lévő baktériumoknak is energiaforrás, és ők savakká alakítják a cukrot aminek fogszuvasodás az eredménye.


Leszokni pedig úgy mint a cigiről, elszántság kérdése, nekem eddig nem sikerült. :D

2014. ápr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:

Azért szeretjük, mert az elmúlt kb. 150 évet leszámítva sosem volt belőle annyi (elérhető áron), hogy bajt okozzon az embernek, viszont igen értékes energiaforrás volt (magyarul amelyik ősember nem szerette/érezte a cukrot, az éhínségkor jó eséllyel éhen halt, viszont attól a kevéstől sosem lett cukorbeteg).


Amivel károkat okozhat, az a könnyű túladagolhatóság (kalóriafölösleg), a fogszuvasodás, illetve a vércukorszint hirtelen ugrása fel, aztán le. Persze kisebb mennyiség nem öl meg, főleg, ha nem a tévé előtt fekszel egész nap.


Leszokni úgy kell, hogy nem eszed és kész...

2014. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Leszokni nem olyan nehéz, már ha a normál cukorról beszélsz, a normál kristálycukor és rokonsága. Illetve ez bizonyára egyénfüggő, én egyik napról a másikra hagytam el, a sajton kívüli tejtermékekkel és gluténtartalmú gabonákkal együtt. Márpedig én és az önkontroll gasztronómiai téren az 3 :D Az édességet pl. sosem hagynám el.

Kicsit bővebb értelemben igen kicsiny mértékben eszem cukrot (méz, xillit), de alapvetően ezeket is kerülöm. De még akkor is eszem cukrot, még tágabb értelemben, kevés gyümölcs formájában. S ott van az eritrit is, bár az aztán tényleg nem számottevő az életemben s bizonyára sokaknak nem cukor, az én terminológiámban az.

2014. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A cukor mértékletes fogyasztás esetén nem káros.


Túlzott bevitele, annyiban káros, hogy hizlal.

Mivel jó az íze, és sok kalóriát tartalmaz, ezért könnyű vele túlzásba esni.


Nem kell róla leszokni, csak a mértékletességre kell odafigyelni.

Sőt, ha valaki teljesen le akar róla szokni fenn áll a veszélye, hogy (édes ízt kívánván) rászokik a mesterséges édesítőszerekre. (No, azok aztán igazán károsak az egészségre.)

2014. aug. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!