Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért más a hangja kevergetés...

Miért más a hangja kevergetés közben a bögrének ha kakaó van benne?

Figyelt kérdés
Olvastam pár kérdést erről de nem tudok rendes választ kapni mert számomra még mindig homályos. Ha a hő miatt más, akkor Pl: a teának miért ugyanaz a hangja hidegen mint melegen? A kakaó hangja egy kicsit másabb hidegen is meg másabb melegen is. Ne haragudjatok, ha a 100. kérdést irom ezzel kapcsolatban, csak sajnos a tanárok az iskolában nem nagyon szeretnek mert, hogy zavarom az órát az ilyen kérdésekkel. Az iskola az életre meg a művelődésre tanít nem? Kérlek titeket válaszoljatok hátha értelmesebbek vagytok mint ezek a fura tanárok a sulimba, tisztelet a kivételnek (akik szintén nem tudnak válaszolni, de legalább meghallgatnak)

#hang #tea #kakaó #bögre #kevergetés
2013. nov. 14. 22:40
 1/2 anonim válasza:

A folyadék ugye nyomást fejt ki a bögre oldalára, és a hangot is vezeti. De ezeket a tulajdonságokat a folyadék sűrűsége is befolyásolja. A kakaó sűrűsége nagyobb a teáénál.

Szerintem a kakaó a hőmérsékletre is érzékenyebb, ezért magasabb/alacsonyabb hőmérsékleten jobban változik a sűrűsége...


Érthetőbben nem tudtam leírni, de remélem nem hülyeség :D

2013. nov. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Sokat segítettél!
2013. nov. 14. 23:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!