Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet mazsolát csinálni...

Lehet mazsolát csinálni otthon szőlőből?

Figyelt kérdés

2013. okt. 24. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg igen!

Bár hozzáértők azt mondják, hogy van külön szőlőfajta erre a célra, ami kifejezetten u.n. "mazsola-szőlő"

2013. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az csak szárított szőlő lesz, de nem mazsola! Az kimondottan a mazsolaszőlőből készül.
2013. okt. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem tudom, tudsz-e szerezni mag nélküli szőlőt. Mert szerintem a mazsolában nagyon zavaróak a magok. Szerintem nem muszáj kifejezetten mazsolaszőlőnek lennie, csak mag ne legyen benne :)

És simán úgy kell készíteni, mint bármilyen más aszalt gyümölcsöt...

2013. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én próbálkoztam vele,speciális mag nélküli szőlőből,de elég macerás dolog.De végül is majdnem olyan lett mint az eredeti,csak nem volt olyan édes a szőlő,és a szemek végéről nem tudtam eltávolítani azt a kis szármaradványt.
2013. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Állítólag van már magyar mazsolaszőlő-fajta, a Carolas.

[link]


Az a mag nélküli szőlő, amit a boltokban lehet kapni, csak a mediterráneumban terem meg, nálunk elfagyna.

2013. okt. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!