Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan sajat markas termek,...

Van olyan sajat markas termek, ami bevallt nektek? Az eloiteletek ellenere!

Figyelt kérdés
Sokszor hallom,hogy a 'sajat markas is van olyan jo,mint a tobbi' de bevallom,en nem hiszem el. Van esetleg pozitiv tapasztalat?
2013. okt. 13. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a spar márkás termékek nagyon bejöttek.

Mellesleg: Húsüzemben dolgozó osztálytársam mondta h ugyan az van a márkás és a tescos szalámiban. Ásványvíz is van ami ugyan abból a kútból van mint a tescos.

Nagyon sok terméknél a márkát kell inkább megfizetni.

2013. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Elárulok neked valamit: a saját márkás termékek valamelyik "márkás" termékkel azonosak, csak a gyártók egy részt a márkás csomagolásban, más részét meg a saját márkás csomagolásba.


Ennek az az oka, hogy sokkal több hasznot tudnak behozni, mert akik a márkásat veszik drágán, azok kevesebben vannak, de többet fizetnek, akik meg a saját terméket veszik, azok sokan vannak és ugyan egy-egy valaki kevesebbet fizet, de a tömeg miatt sokkal több pénz jön be. Azt elég pontosan ki tudják számítani, hogy milyen arányban kell a kétféle csomagolást használni a lehetö legtöbb haszon eléréréséhez.

2013. okt. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Hát szerintem meg ég és föld a különbség mondjuk a Pilóta vaníliás karika, meg az összes saját márkás borzalom között. Kipróbáltam párat, mert spórolni akartam, de soha többé nem teszem. Ugyanígy a Kaiser termékek nem recsegnek-ropognak a fogam alatt, míg a Tescós kolbász rohadtul nem csak a bőrétől roppanós...
2013. okt. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Nézd meg alaposan a csomagolásokat, a sajátmárkás termékeken is fel van tüntetve a gyártó, ami bizony ugyanaz, mint a márkás termékeké. Nem kötelességünk megfizetni a marketingköltségeket. Sparba és Aldiba járok sokat, sokféle sajátmárkás terméket veszek (főleg tejterméket és édességet), teljesen jók, nyugodtan bízhatsz bármelyik láncban. Előítéleteim meg sosem voltak, mert nem vagyok márkasznob :)
2013. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A Tesco-s ételekről már hallottam, hogy nagyon jók. Nekem onnan a túró rudi jön be, a virsli, kakaó. Ugyanigy a Spar-os ételek is.
2013. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A 2-est nem volt szükséges lepontozni. Dolgoztam tejtermékgyárban, és annyit mondanék, hogy ugyanaz ment a danone joghurtokba, mint a lidl/tesco/spar, stb. saját márkásaiba. Az utóbbit olcsóbban adják, de több kel el belőle.

Pontosan a fentebb említett indok miatt.


Egyébként én általában a lidl-ben vásárolok, szerintem jók a "saját" termékeik is, ln elégedett vagyok velük.

2013. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Erdekes valaszok koszonom,mentek a zold kezek. De azt nem hiszem,hogy azonos lenne minden termek. En is oriasi kulonbseget erzek egy sajat markas csokis keksz es egy markas csokis keksz kozott, a felvagottak kozott es a majkremnel is,de pl fagyasztott zoldsegkeverekek, tej vagy konzerv zoldsegek eseteben nem sok elterest erzek izre. Ha tudtok meg,irjatok!:)
2013. okt. 14. 10:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: az a különbség abból ered, hogy melyik gyárral csináltatják. Tehát az adott gyár saját márkás termékeivel fog megegyezni.


Mondok egy példát. Ha a danone gyárban gyártják a tesco joghurtokat is, akkor azok ugyanazok lesznek, DE nem lesz ugyanolyan, mint a mizo vagy a müller vagy a zott. Na most ha neked a zott a jó, akkor természetesen másnak fogod érezni a tesco joghurtot, attól függetlenül, hogy ugyanaz van benne mint a danone-ban.


Ez most egy fiktív példa volt. Egyébként nem vicc, de az ízlelésünket és érzékelésünket nagyban befolyásolja a VIZUÁLIS élmény is, ami elénk tárul. Magyarán egy szépen, igényesen, ínycsiklandó képekkel csomagolt terméktől többet várunk ÉS hajlamosak vagyunk finomabbnak érezni, mint ugyanazt a terméket egy 2 színű ótvar tescós csomagolásban, ahol már ránézésre így állunk hozzá "hát, szar lesz, de talán ehető". Remélem érted :)

2013. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sokmindenből veszek az üzlet saját márkását,mert egy máskással megegyező,csak más csomagolás,de olcsóbb


Sparnak a kaiserses dolgai jók,a literes dobozos gyümölcslevei jobb mint a sióé.spar laktózmentes dolgai jók nagyon,sokszor kifejezetten azokért megyünk be.

Penny chipszei,fokhagymakrém,pizzakrém és hasonlók.

Tesconál sokminden,főképp mióta váltottak tesco extrára.azóta joghurt,tej,innivalók,édességek,konzervek,ezeket ott vesszük.

2013. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Lidl és Coop saját márkás termékei szerintem nagyon finomak, semmivel nem rosszabbak, mint a márkásak, csak legalább nem kerülnek egy vagyonba.
2013. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!