Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ki hányszor főz egy nap, vagy...

Ki hányszor főz egy nap, vagy héten, és hány főre?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy mostanában már szinte napi kétszer főzök. Gyeden vagyok húsz hós fiammal, van ugye férjem, anyukája (nem velünk lakik, de neki is szoktam ebédet küldeni), meg én. Az ebéd szinte egy evésre vége, és estére már készítenem kell vacsit. Más hogy csinálja? Ha nagyobb adagot főzök is ez van.
2009. nov. 9. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Én általában 3 főre főzök,kéthetente 4re,mert akkor a Párom lánya is nálunk van.És általában csak egyszer egy nap,de ez függ attól is,hogy mi az ebéd,mert gyakorta megesik,hogy elég nehéz kaja,és ekkor javarészt vacsira valami könnyebb dukál,ilyenkor szoktam héjában sült krumplit,virslit,tejberizst,tejbegrízt tálalni például,vagy mindenki eszik amit a hűtőben talál :)

Azt nem állítom hogy a hét minden egyes napján külön főzök,mert van amikor másnapra is marad,szerencsére!

Nem is tudnék minden napra mást kitalálni.... :)


R

2009. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

heti 3-4 nap 2 főre,többi nap csak magamra kell kaja

hétköznap ebéd én suliban,meki,valami

párom melohelyen

vacsira ha nálam van párom,akkor vagy főzök,vagy rendelek

ha egyedül vagyok,akkor nem fözök,elvagyok akármin amit találok

22/L

2009. nov. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hetenként 2-3-szor főzök,4 főre,akkor nagyobb adagot.Szinte mindent lefagyasztok ( Sült húsfőzelékeket nem lehet fagyasztani.,pörköltek,nokedli,milánóí,rizs,levesek(tészta nélül) stb.) Csak a krumplit és a főzelékeket nem fagyasztom.Így csak ki kell venni a fagyóból,és a mikróbn felmelegíteni,a levesbe tésztát főzni,esetleg köretet készíteni.Általában 2 fős adagokban fagyasztom,hogyha csak ketten vagyunk itthon,akkor se kelljen többet kimelegíteni.
2009. nov. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi ketten vagyunk. De csak hétvégén rendezek nagy főzést, akkor is szombatra leves+főétel, nagy adagokat, hogy maradjon vasárnapra. Vasárnap már csak sütit szoktam, vagy még1 főételt, azt hétfőre. Többi nap csak kisebb munkát igénylők (paprikás krumpli, tojásos nokedli, tészták, főzelékek, tejberizs, tejbegríz...)
2009. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Naponta kétszer 4főre(én,férjem,12éveslányom,14éves fiam)


Ebédre általában sokat főzők(pl: sülthús rizzsel)V acsira virslit,tojásrántottát vagy tükörtojást esetleg tejbegríz/rizs vagy hideget.


Hétvégenként 10főre főzök: anyukám,apukám,sógorom,sógornőm,párom,2 gyerekem,párom 2gyereke és én.

Általában ilyenkor több félét főzők: rizs és krumpli sülthús vagy rántotthús és valami saláta esetleg valami leves pörkölttel és tésztával.

2010. ápr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!