Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi lehetett ez a Gyrosban?...

Mi lehetett ez a Gyrosban? Hús, dög, máj?

Figyelt kérdés

Szóval nemrég vásároltunk egy gyrost, nem írom le hol, de egy forgalmas ponton a városban. A húsnak elég fura mellékíze volt, engem a halra emlékeztetett. A lényeg, hogy a barátnőm kérte, hogy az övének a végét egyem meg, és akkor, az aljában találtunk egy húsdarabot, amin egy szürke szövetdarab volt ami engem leginkább a hal bőrére emlékeztetett, de a barátnőm szerint máj lehetett, viszont alatta valami más szövet volt ami se nem izom, de nem is máj volt. Visszavittem érdeklődve, hogy mi ez, és esetleg van-e benne máj, de közölte a srác, hogy nem, kikapta a kezemből, és mielőtt kidobta azt mondta, hogy (csak csirkecombot használnak állítólag)? hogy az izomszövetek közötti hártya lehetett. Hát láttam már olyat, de kicsit sem volt máj állaga és nem jött szét kaparástól.


Szóval, azóta is tűnődünk, hogy mi a fenét ehettünk.... Beazonosíthatatlan volt.


Egyébként amikor ettük a gyrost már mondtam a barátnőmnek, hogy ez valószínűleg valami párizsi, nem igazi hús, de azt mondta, hogy biztos nem. Talán valami sonkautánzat? Máj? Valami belsőség? Mi a fenét ehettünk?


2013. szept. 3. 22:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg, hogy egy kb 1 milliméteres szürke, májra emlékeztető szövet volt a húson ami szintén nem tűnt izomszövetnek és beazonosíthatatlannak találtuk. Lehet, hogy halat próbálnak csirkeként eladni? Vagy kígyót, gyíkot, békát, akármit? Létezik, hogy ezt tényleg be merik játszani? Hogy tényleg olcsóbb? A gyrosos srác azonnal arra hivatkozott, hogy ő mástól veszi a húst, így nem tudja, de tudomása szerint filézett comb. Hát annak nem ilyen íze van.
2013. szept. 3. 22:46
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, tehát 1 milliméteres hártya, de egyáltalán nem volt rugalmas, vagy hófehér, ahogy az az izmokat elválasztó hártyára jellemző.
2013. szept. 3. 22:47
 3/10 PrettyVillain válasza:
100%
Így látatlanba nem lehet megmondani, de szerintem ne egyetek többet ott. Elég bizarul hangzik.
2013. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát biztos, hogy nem fogunk.
2013. szept. 3. 23:00
 5/10 anonim válasza:
100%
ja. undorító.
2013. szept. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Most kajak valami kis 1mm-es hártyán vagy fennakadva?
2013. szept. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Többet nem eszek gyrost...
2013. szept. 4. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy "valami" belekerült, amit még ugyanott lehet kapni. És a sperma, mint tudjuk csak urban legend.
2013. szept. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyros ,vagy kebap hús mindenféle olyanból áll,amit nem tudnak eladni.... Gondolhatod miket tesznek bele....
2013. szept. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mózes Adrián ***** válasza:

Ezt azért én nem állítanám hogy a gyros csak mellék hústermékből készül!


Nagyon is kemény szabályokat tartanak be a húsüzemek akik gyártják (kivéve valami sufniban készült olcsó valami)

Amit én árulok az minőségi és minőségi gyárból származik sose votl vele porbléma kitünő minőségú hústermék amit jó pár év szakács és egyéb vendéglátói tevékenységből megtudok állapítani.


Visszatérve a szürke valamire: Valószínű olyan helyen vásároltad ahol nem éppen friss hús volt lehet már 3-4 napja az a tömb fogott nekik a nyárson ami nem szabályos kicsit sem! h hús egy idő után elszürkül bizonyos helyeken és abbol a rohadt húsból kaptál egy szeletet :)


Ha jó gyrost akartok enni gyertek el a rendezvényeimre!

Legközelebbi Szombat 09.07 Pilisjászfalu 09.14 Kisnána

2013. szept. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!