Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Használható-e a jégkocka...

Használható-e a jégkocka gyártáshoz használatos szilikonforma sütéshez?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen !!!
2013. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Vannak olyan formák amik ugyanúgy bírják a sütést, mint a fagyasztást, de nem mindegyik.
2013. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, ugyanabból az anyagból vannak, tehát mindkettőnek bírnia kell a fagyasztást/sütést. Van sok szilkon jégkockatartóm meg szilikon sütőformám is, szoktam is cserélni, de nem sűrűn és nem mindet, mert jellemzően a sütőforma túl nagy jéghez (házi jégkrémhez, jégkásához viszont kiváló! Erre néha használok 1-2 félét), a jégkockaforma meg túl kicsi sütihez, kivéve a bonbonok, pralinék (azt viszont nem kell ugye sütni).


A Kossuth kiadó Sütivarázs (azt hiszem, ez a címe, de nem tudom, a lap nem fogott meg, a szilikonformák miatt veszem) című kiadványsorozatának egyik lapjához szilikon szívecskeformák voltak, na abban pl. épp most is fagy dinnye (egyszerűen kimagoztam és leturmixoltam a görögdinnyét, majd áttöltöttem oda), limonádé hűtéséhez, ízesítéséhez és színezéséhez kiváló. Semmi baja.


Nyugodtan cserélgesd, igazából szerintem csak a formák mérete miatt van külön szilikon jégkockatartó meg sütőforma megnevezés.

2013. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én azért nem tenném sütőbe, mert lehet benne pl. olyan festékanyag, vagy valami, ami kisül belőle és mérgező.

Fordítva még OK (fagyasztóba sütőforma) de így inkább nem.

2013. aug. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!