Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Energiaital! Hány éves korban?

Energiaital! Hány éves korban?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hány éves korban ittatok először energiaitalt,illetve hány évesen vettetek először.

2013. ápr. 26. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem olyan dolog szerintem ami maradandó marad az ember életében, semmi extra..


Olyan 13 éves lehettem mikor ittam..nem szokta venni csak maximum évente 2 alkalommal, káros, egészségtelen, elálmosít, stb..

2013. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Én már 10 évesen ittam először, ha jól emlékszem.

Ha a gyerekedet félted akkor azt tudom mondani, hogy adhatsz neki nyugodtan csak mértékkel.

Igazából nincs benne már taurin és ha jól tudom koffein se, szóval nagy baja nem lehet, max ha mégis van benne koffein függő lesz, de az nem egy erős függőség. Könnyedén le lehet küzdeni.

2013. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14 körül 1 litert az íze miatt, utána egész éjszaka nem tudtam aludni + be voltam parázva a gyors szívverésem miatt. Azóta nem iszom csak nagyon ritkán
2013. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen,gyerekem szeretne venni.Mondtam már neki,milyen egészségtelen..Tiltani nem akarom,mert miért,és a tiltott gyümölcs a legédesebb.
2013. ápr. 26. 16:08
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyugtasson a tudat, hogy a chipsadó óta az összes energiaital hihetetlen szar ízű lett. Előtte azért volt 1-2 jó, de mára csak az eredeti Red Bull maradt finom, de az se a régi.
2013. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én kb. 10 évesen ittam először energiaitalt, tesóm kóstoltatta meg velem, aztán azóta nagyon ritkán iszok, évente maximum 4szer.. Akkor is pár kortyot, mert egyszerűen nem szeretem.. Egyrészt mert káros, másrészt meg minek?! 14/L.
2013. ápr. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bumbi02 ***** válasza:

És kérdező, miért egészségtelen?:)


Amúgy 13 évesen ittam először. 14-15 éves koromban napi 2-őt is megittam, aztán később ez csökkent, manapság megint napi 6-7 deci Red Bullon vagyok a munkám miatt. Szóval mondhatni már 7 éve fogyasztok energiaitalt, és a fogaim épek, a vérnyomásom tökéletes, szívemmel nincs baj, jó kondiban vagyok, nem híztam el, az emésztésem rendben, tökéletesen tudok aludni. Pedig 7 év az hosszú idő, és amikor vissza fogott is volt az energiaital fogyasztásom, akkor is heti 1 dobozzal megittam. Nem károsabb mint a kávé, egy ember "megengedett" (maximális) napi koffein mennyiségét 2 doboz energiaital fedi le. Egy kávéban, egy fekete teában jóval több a koffein. A taurin meg természetes anyag, amit pl az anyatej is tartalmaz ha jól emlékszem. Ezen kívül vitaminok vannak benne, színezékek, tartosítószerek, amik manapság már a kerti paradicsomon kívül, mindenben megtalálhatóak.


Szóval, miért lenne egészségtelen?

2013. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én se nagyon emlékszem rá!


Talán olyan 10-12 voltam amikor először ittam. Bátyám vett magának és azt kóstoltam meg. Arra emlékszem, hogy Bomba volt az első amit megkóstoltam utána másodiknak jött a RedBull. Mind2 ízlett és most is ízlik!


Először vettem magamnak az később volt olyan 16-17-évesen. Arra már nem emlékszem, hogy milyet.


Most is szoktam fogyasztani néha néha energiaitalt.

Havonta 1-2-t megiszok és az újakat is kipróbálom.

Most az új Monstert akarom kipróbálni!


Lehet venni Adrenalin Kid nevű energia italt. Azt gyerekek is ihatják. Íze olyan mint az igazi energiaitalnak csak nincsenek benne olyan anyagok, taurin, koffein, stb.

Inkább egy sima üdítő ital.


25/l.

2013. máj. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12 éves koromban óvatosan probálgattam 1 energiital és 13 vagy 14 lehettem amikor rendesen nyeltem
2013. jún. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kb 25
2013. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!