Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aflatoxinos tej! Mi volt ez a...

Aflatoxinos tej! Mi volt ez a nyilatkozat?

Figyelt kérdés

A minisztérium illetékese úgy nyilatkozott , hogy a "tavalyi

száraz időjárás miatt lett magasabb a penészgombák által termelt aflatoxin a tejben". Én úgy tudtam , hogy a gombák nedves környezetben szaporodnak csak és nem a szárazságban . Vagy én tudtam eddig rosszul , vagy a minisztérium illetékese hihetetlenül "hozzáértő szakember" .



2013. márc. 6. 08:07
 1/3 anonim ***** válasza:
A gombáknak valóban nedvesség kell a szaporodáshoz, de a gombák szaporodása és a tejben levő aflatoxon mennyisége között lehet, hogy nem ilyen egyszerű az összefüggés. Nem vagyok szakember, de van néhány ötletem. Pl.: a száraz időjárás miatt a legelőkön nem burjánzott eléggé a fű, ezért a tehenek a növények földhöz közelebbi részét is lerágták, ahol több volt a gomba. Vagy: a száraz időjárás miatt nem voltak elég dúsak a legelők, és a kiegészítésként adott szárított fűben eleve nagyobb a gombák mennyisége. De ismétlem, nem vagyok szakember, ezekkel a példákkal csak azt akartam illusztrálni, hogy egy összefüggés nem feltétlenül egyszerű, hanem lehet összetett is.
2013. márc. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Te nagyon sotet vagy, es igen, te tudtad rosszul, nem az iletekes.
2017. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A szarazsag az aflatoxin egyik legfontosabb rizikofaktora.
2017. ápr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!