Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Könnyen, sütés nélkül elkészít...

Könnyen, sütés nélkül elkészíthető könnyen, de édes sütiket tudtok? Vagy shake? Vagy esetleg valami gyümölcssaláta?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyám receptje, Ő "leöntött-felöntöttnek" hívja.

Kell hozzá babapiskóta, puding, és gyümölcskonzerv. Elkészítése marha egyszerű Egy tálba egy réteg babapiskóta, egy réteg a gyümőlcskonzervből (trópusi, ananász, meg karikázhatsz bele még banánt) és leöntöd egy adag pudinggal. Ezt addig ismételgeted amíg van a hozzávalőkból. Egy órácskát azért kell állnia, hogy a piskóta megszívja egy kicsit magát. nagyon fini, és nem egy nagy kihívás elkészíteni. Na jó a pudingot főzni kell.

2013. jan. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első. Ezt a receptet nem anyukád találta ki. Majdnem minden háztartásban ismerik :)
2013. jan. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

vagy

[link]

2013. jan. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tojás nélküli tiramisu.
2013. jan. 18. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért kéne kihagyni a tirmisuból a tojást? Azzal is marha egyszerű.


3 tojást szét kell választani, a sárgáját 3 ek porcukorral és egy cs. vaníliás cukorral kikeverni, a fehérjét haberővel keményre verni (ha fejjel lefelé fordítod, ne essen ki az edényből). A sárgájához és a porcukorhoz hozzádsz 500g mascarponét vagy bármilyen natúr krémsajtot, kikeverd, majd a habot óvatosan hozzáadod, és beleforgatod lassan (ne törd össze túlzottan, szépen lassan, legyen jó krémes).


Közben lefőzöl 2 dl erős feketekávét, beleöntesz 1 adag rumaromát vagy pár cl rendes rumot, felöntöd egy kevés tejjel, elkevergeted. Egy mélytányérba borítod. Ebbe belemártogatod a babapiskótát, aztán lefekteted őket egy edény aljára. Rá egy réteg krém, aztán még egy réteg kávés-rumos babpiskóta, és még egy réteg krém. A tetejét cukrozatlan kakaóporral megszórod és hűtőbe teszed állni egy időre.


Napokig elég, nagyon finom.

2013. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Azért hagyom ki, mert nem eszek nyers tojást és mert így a kislányom is ehet belőle. Egyébként nem kihagyom, hanem olyan a recept, amibe nem kell tojás.

2013. jan. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az más, hogy a kislányod miatt kihagyod :) Azt hittem úgy érted, hogy tojás nélkül egyszerűbb.
2013. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Igazság szerint én csak ezt a receptet tudom, a tojásosat nem:-)
2013. jan. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!