Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudok olyan oldalt, ahova...

Tudok olyan oldalt, ahova feltölthetek egy gombáról képet és ott megmondják, h ehető-e?

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 06:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nincs ilyen. A gombavizsgálat ennél azért több szakértelmet kíván.

A szomszéd jóska bá megnézte a szatyorban tipusú vizsgálatok eredményét láttuk már az utóbbi hetekben :(

2012. nov. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel az életeddel játszol (talán nem is csak a sajátoddal), mindenképpen érdemes egy szakértőhöz elvinned a gombákat.
2012. nov. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vidd el gombaszakértőhöz, gombabevizsgálóhoz.
2012. nov. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kép alapján lehetetlen megmondani, hogy ehető-e a gomba, vagy sem. Én már jártam így a sárguló csiperkével. (Még jó, hogy elvittem szakemberhez.) Vidd szakértőhöz, vagy legalább pár példányt vigyél belőle. Különben befigyelhet egy jó kis gyomormosás...

Egyébként az sem túl jó dolog, ha egy forgalmas útszélen állsz neki gombát szedni...akár ehetőt.

2012. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem az én ötletem volt...14 vagyok amugy..a nagymamám találta ki, h amilyen gombát talált a kertben, azt rakjam fel netre,h ott majd 'szakemberek képről megmondják' megfőtheti-e..de én mondtam, h ilyen nincs, meg,ham se lehet csak képről megmondani..minden piacon van ingyenes vizsgálat?? Vagy hazudjak 'kegyesen' h azt mondták , h mérgező, nehogy lusta legyen elvinni bevizsgáltatni és megfőzni... Segítsetek!!!
2012. nov. 22. 06:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden nagyobb város piacán van gombavizsgáló, ami ingyenes. De szerintem ha már felmerül a kérdés, hogy nem viszi el, akkor inkább mondd azt, hogy azt mondták, hogy mérges.

Egyébként - szigorúan mint laikus mondom - kertekben előforduló mérges gombák: a különböző susulykafajok (szegfűgombával könnyen összekeverhető), döggomba (csiperkékkel keverik össze), valamint a kénvirággomba fajok (régi népi "bölcsesség", hogy a fán termő gombák nem mérgezőek, ez ezt megcáfolja), valamint talán a begöngyöltszélű cölöpgomba. Ezek közül mindegyik elfogyasztása egy jó kis gyomormosást eredményez. Az utolsó még annyiban veszélyes, hogy komolyabb tüneteket nem okoz, de felhalmozódik a szervezetben a méreganyag, és akár halált is okozhat.

Na ennyit a gombász "szakértelmemről". Nem vagyok szakértő, de mindig is érdekeltek a gombák, ennek ellenére ha szedek, rendszeresen elviszem ellenőriztetni. Családom van, nem éri meg kockáztatni, hogy véletlenül az ismert gombák közé szedek valami esetleg mérgezőt.


Bocsi, ha hosszú lett...

2012. nov. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen(:
2012. nov. 23. 06:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!