Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit főzzek túl gyors anyagcser...

Mit főzzek túl gyors anyagcseréjű embernek?

Figyelt kérdés

Páromban nem akar túl sokáig megmaradni semmi,eszünk, fél óra és mennie kell wc-re.Napi 2-3.

Pedig normális kajákat főzök,én is ugyanazt eszem.Reggelizünk(szendvics,péksüti),ebédelünk(laktató,változatos),uzsonna(joghurt,puding),vacsi(hideg).Ezen kívül nassolnivaló,gyümölcs,reggel-délben tejeskávé.


Ötletek,hogy mi az amit főzzek?Vagy mit csináljak másképp?

Pár főzeléken,gombán kívül mindent megeszik.


2012. szept. 17. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán a joghurtot és a tejeskávét kellene elhagynia, mert mindkettő hajt, próbáljátok ki helyette a kakaót, étcsokit. Amúgy volt kivizsgáláson, hogy nincs-e valami szrvi baja?
2012. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy ebben valamilyen ételintolerancia is szerepet játszik (eleve gyors anyagcsere + ételintolerancia), érdemes lenne megnézetni. Egyébként meg talán bélgyulladásos betegeknek való ételeket főzz, mert azok nem izgatják annyira a gyomor- és bélfalat. Zsírosat, csípőset felejtsétek el, ill. a borsor is, helyette használj borsikafüvet.
2012. szept. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Férfiból van,nem 2 nap győzködés lesz hogy egy allergiavizsgálatra rábeszéljem,utánaolvasgatva lisztérzékeny is lehet,de nem tudom igazán.


Reggeli-déli kávé nélkül nincs el sajnos.

Hétvégén nincs joghurt,akkor is ez van,leginkább reggeli után és ebéd után.

2012. szept. 17. 15:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Na igen, férfiakat rávenni ilyesmire... (tisztelet a kivételnek).

Akkor szerintem próbálj egy hétig úgy főzni, mintha lisztérzékeny lenne, hátha megoldódik, ha nem, akkor mintha bélgyulladásos diétán lenne, amíg nem megy el kivizsgálásra (persze mivel neki nem az van, nem kell annyira szigorúan venni a tiltott ételek listáját, elsősorban az elkészítés módjára és a fűszerezésre figyelj oda).

2012. szept. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet a tejtermékektől (tejeskávé, joghurt), vagyis lehet, hogy tejcukor érzékeny. Én például az vagyok, és nekem is kb. fél óra aztán hasfájás, aztán meg...
2012. szept. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valakinek alapból gyorsabb az anyagcseréje nem feltétlen baj ez.
2012. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 doboszoli ***** válasza:
Nem akarok huhogni, de mikor mértek nála vércukorszintet utoljára?
2012. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, de azért van egy határ. Ez már túl gyors.
2012. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Régebben nem volt ilyen,pedig ugyanezeket ette,itta.


Kb 1 éve volt kisebb műtétje,akkor mértek nála mindent utoljára,nem volt semmi baj semmivel.


Tejcukor,vércukor,lisztérzékenység,bélgyulladás...magamtól nem kezdek el diétás menüt csinálni neki,inkább előveszem erőszakosabb énem és elrángatom orvoshoz.


Milyen szakrendelésre menjünk?

2012. szept. 18. 08:13
 10/10 doboszoli ***** válasza:
Szerintem gasztroenterológia, de a háziorvos majd elirányít, úgyis beutaló köteles a legtöbb szakrendelés.
2012. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!