Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Honnan a francból állapítják...

Honnan a francból állapítják meg napra pontosan egy termék szavatosságát?

Figyelt kérdés
előrelátó jósemberek vagy mi ? tuti h nem pontos, ittam már két napja lejárt tejet is ,ugyanolyan volt,de ittam már olyant is ami nem járt még le és rosssz volt ...
2008. máj. 14. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

sehogy.


amikor egy terméket kitalálnak, bevezetnek, akkor ezt egy sor, többek között egészségügyi, ellenőrzés előz meg.

ennek során megállapítanak egy időt, amin az adott feltételek mellet, mint gyártás-kezelés-tárolás, a termék minősége még nem romlik olyan mértékben, hogy az probléma legyen.

az így meghatározott időtartamot aztán beprogramozzák egy gépbe, ami azután automatikusan üti rá a szavatossági időt a termék dobozára (mivel tudja, hogy mi a gyártás napja).


Egyébként az így meghatározott időtartam jellemzően azért jelentőcsen alábecsült. Egyébként sok terméknél adnak meg úgy szavatossági időt, hogy eddig jó, de ha kinyitják, akkor csak 2 napig.


A tejnél egyébként is számolnak azzal is, hogy kinyitva ül a hűtőben. Azaz, ha nem nyitod ki, akkor jópár nappal tovább bírja. Ha viszont utaztatod vásárlás után 2-3 órát 35fokban, akkor lehet, hogy kinyitatlanul is 1-2 nappal korábban megadja magát.

2008. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%
Az előző válasz helyes, annyit fűznék hozzá, hogy szerimtem mielőtt egy terméket piacra dobnának, a megelőző vizsgálatok tartalmaznak egy olyant, hogy a terméket kipróbálják különböző szitukban. A szavatossági időt is így nézik, pl. kinyitják a tejet 1,2,3...8... nap múlva, különféle hőmérsékeletek mellett, megnézik mikorra romlik meg és azt az időt számítják onnantól kezdve szavatossági időnek.
2008. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!