Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kiwi héjastul? Vélemény?

Kiwi héjastul? Vélemény?

Figyelt kérdés
2012. júl. 9. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fújjj! Kemény, és szőrös!
2012. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hájastól marhaság szerintem. én meztelen szeretem:)
2012. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Belegondoltál, hogy mennyi kosz van rajta, és hogy azt nem tudod a "szőréből" kimosni? Brrr.
2012. júl. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért ne?
2012. júl. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Tudtommal a kiwit is, mint a legtöbb import gyümölcsöt éretlenül szedik le, befújják valamivel, hogy mire ideér, megérjen. Ráadásul koszos, piszkos lehet. Gondolj bele, mennyi baktérium juttathatsz be a szervezetedbe vele.


Én meg nem enném héjával együtt, undorom tőle. Zavar a szőr rajta, meg amúgy is. Én miután megpucolom még meg is mosom, hogy nehogy legyen rajta szőr. :D

2012. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ViaSayers válasza:
70%
Hát fúj. Engem is iszonyatosan zavar a "szőre", eszembe se jutott még héjastul megenni... ._.
2012. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Butuskák, ha alaposan megmosod, szinte teljesen lejön a szőre:) Nekem volt ismerősöm,aki így ette. Én azért inkább maradok a meztelen verziónál, szerintem kicsit rágós lehet a héja.
2012. júl. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
jaja, én is azt mondom, hogy az almát is megesszük héjastul, az is nagyon koszos lehet, megmossuk, és nincs baja..én nem enném a kivit úgy, mert szúr..:S és sztem az íze se jó, de kiváncsivá tettél, egyszer lehet, hogy kipróbálom! :P
2012. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bejnisz válasza:
100%

Szia!


Nyugodtan eheted héjjastul, nem egy ismerősöm eszi eképpen.

Viszont ha elfogadsz egy jó tanácsot a héjjában lévő vegyszerek elkerülése miatt, mielőtt megennéd a kivit, jó alaposan mosd meg szódabikarbónával.

Semmi extra az egész, csak ahogy lemosod víz alatt, egy csípetnyi szódabikarbónával dörzsöld át, utána alaposan öblítsd le róla.

Ez által a vegyszerek nagyrésze semlegessé válik.


Egyébként tudom javasolni mindazoknak, akik szeretik a gyümölcsöket és nem hámozzák meg, hogy ugyanezzel a módszerrel tisztítsák! A szódabikarbóna amellett, hogy lepucolja a mérgeket, az egyik legegészségesebb is!

Takarításnál is nyugodtan lehet alkalmazni, valamint napi egy pohár langyos vízben egy kávéskanál szbóna elkeverve, jótékonyan hat az immunrendszer fejlődésére!


Ha tudok segíteni, csak kérdezzetek nyugodtan!

2012. júl. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!