Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Érdekelne, hogy miért van ez,...

Érdekelne, hogy miért van ez, hogy mikor tűzhelyen melegítek tejet, a felszínén keletkezik egy vékony hártya, de amikor mikróban melegítem, akkor nincs? Mi a különbség oka?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
fogalmam sincs, de pillének hívják, és elég undorító, az apukám meg imádja, mindig leeszi róla. brrr!! :D
2009. júl. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én se szeretem, a meleg tejet és kakaót viszont igen (illetve a meleg tej mézzel bevált gyógyszer a torkomra), szóval amióta felfedeztem, hogy mikróban nem lesz pillés, azóta ott melegítek csak magamnak elegendő adagot.
2009. júl. 11. 00:45
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Ha felforralod a mikróban akkor is fölös lesz .Ha nagyobb mennyiségben készítek főzött kakaót a gyerekeimnek akkor át szoktam szűrni mert én se szeretem .
2009. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Viszont mikróba ha 1 percre rakom be 400-560-as fokozat közé szoktam (nem tudom, minek felel meg), nem lesz fölös, de ugyanolyan forró, mint ha tűzhelyen melegítem, és ott akkor is fölös lesz, ha nem forrásig melegítem csak forróra.
2009. júl. 11. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!