Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni mit ehetnék...

Tudnátok segíteni mit ehetnék még? Diéta!

Figyelt kérdés
Az orvos szigorú diétát írt elő állandó gyomorfájásra! Zabkását, krémlevest, lágytojást, csirkemellet, almakompótot ehetek! Semmi édesség, semmi nagyon fűszeres! Mit ehetnék még ami kíméli a gyomrom?
2012. jún. 7. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
gondolom akkor ilyen főtt krumpi, meg tésztás dolgok is mehetnek!?
2012. jún. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Főtt krumpli lehet igen, meg krumplifőzelék, krumplipüré! Csak az a rossz, hogy csak csirkemellel ehetem!
2012. jún. 7. 13:06
 3/9 anonim ***** válasza:
mindenféle főzelék, abonett, aszalt gyümi
2012. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szerintem abonettből megehetne szegény egy raklapnyit akkor sem nagyon lakna jól! Én mondjuk a rántott husit csirkemellből szoktam csinálni, nem kell azt agyon fűszerezni, vagy gondolom ha tojást ehetsz, tojásos galuska (ha szereted, nekem az a kedvencem) vagy tepsis krumpli csirkemellel megsütöd, azt sem kell nagyon megfűszerezned akkor, meg ha krémlevesbe raksz valami levesbetétet az is laktatóbb kicsit... Brassói szerű (főtt krumplival, nem sülttel), szerintem sok mindent lehetne csak óvatosabban kell bánni a fűszerekkel, egy kis lájtos rizses lecsó, úgyis itt a lecsó szezon :) Tejberizs kevés cukorral és inkább gyümölccsel, mint kakaóval vagy fahéjjal, most ennyi jutott eszembe!
2012. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos tojásból csak lágytojást ehetek.. amit pont nem is szeretek :) Tényleg a lecsó! Erről meg is feledkeztem! Natúran biztos ehetek ezt is! Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 7. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:

A lecsóval vigyázz, mert a benne lévő paradicsom nagyon savas és az bánthatja a gyomrodat.

Egyébként a csirkemellet nagyon változatosan el lehet készíteni, ezeket tudod variálni.( rántott, sült, fasírozott, rakott) A fűszerezésnél a megszokott bors és paprika helyett használj minimális mennyiségű zöldfűszert, amikből kevesebb kell, mivel intenzívebb az ízük.

2012. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát igazán nincs mit! :)
2012. jún. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

zabkása fahéjas almakompót

lágytojás pufirizs/rozsos abonett esetleg rozskenyér? salátával

párolt csirkemell rizzsel, almakompót

főtt krumpli, almakompót, csirkemell

almával töltött csirkemell

zöldségkrémlevesek

gyümölcskrémleves

főzelékek?spenót főtt tojással

rizseshús

darált csirkemellel rakottspenót, brokkoli

rizottók lágy tojással

sajtok, könnyed sonka

pulykahús

húsgombóc sütőben kisütve

joghurtok, kefír-élőflórás mondjuk almával

probiotikus túró banánnal

pár szem dió, mandula

háztartási, sós keksz

korpivit keksz kefírrel

buláták, extrudált kenyerek, hamlett

köles

krumplipüré

halak

2012. jún. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Sokat segítettetek!
2012. jún. 9. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!