Mi a külömbség a szénsavmentes ásványvíz, és a szénsavas ásványvíz között?
Az embernek semmi szüksége azokra a szervetlen ásványokra, amelyek az ásványvizekben találhatóak, sőt, ezek károsak, lerakódnak a szervezetben, és később különböző betegségeket okozhatnak. Nekünk van egy (reverz-ozmózisos) víztisztítónk, én azzal tisztítom magamnak a vizet. Még hónapok múlva is ugyanolyan, mint friss korában, egyáltalán nem büdösödik.
A hazai vezetékes ivóvíz egyébként is nagyon jó minőségű, persze kivételek lehetnek.
Ezt egy régebbi kérdésben találtam:
"Én azt olvastam több helyen, hogy azért nem jó, mert a benne levő ásványi anyagok nem tudnak a vízből beépülni, hanem felhalmozódnak a szervezetben, és ezzel árthatnak. Ezért is célszerű az alacsony ásványianyag-tartalmú vizeket választani. A csapvízhez képest annyival jobb viszont az ásványvíz/forrásvíz, hogy nincs benne klór, ami öli a nélkülözhetetlen bélbaktériumokat. Természetesen a szénsavas víz nem jó, mert savasít, puffaszt, sokaknak a nyálkahártyáját is irritálja.
A mai álláspont szerint a csapvíz házi tisztítása az ideális megoldás, ez a klór nagy részét is kiszedi."
http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__1079640..
Itt pedig egy cikkből idézek:
"Más véleményen van Csanády Mihály, az Országos Környezet-egészségügyi Intézet egykori osztályvezetője, vízügyi szakértő. Ő egész életében a vezetékes ivóvíz tisztításával, összetételének optimalizálásával foglalkozott. Szerinte Magyarországon egyszerűen fölösleges ásványvizet fogyasztani. Vagy úgy is fogalmazhatnánk: pénzkidobás. Nyilván rengeteg kereskedelmi érdek, jó marketingmunka áll a hatalmas mennyiségi növekedés mögött, amely a magyarok ásványvízfogyasztását jellemzi. 1997-ben még 18 litert ivott meg évente az átlag magyar, 2000-ben már 40-et, mára ez a szám 80 liter/főre ugrott. Pedig kevesen tudják: nálunk különösen jó minőségű a csapvíz! Az ország 95 százaléka nem felszíni vizet fogyaszt, mint London vagy Párizs lakosai, akik a Temzéből és a Szajnából kapják a – bár jól tisztított, de valóban többször visszaforgatott – ivóvizet. Vagyis a rémképet, miszerint a koszosan hömpölygő, szürke Duna csorog egyenest a poharunkba, el lehet hessenteni! A magyar csapvíz legnagyobb része Duna-menti, úgynevezett parti szűrésű kutakból származik. Ezeket a folyó mellett fúrják, és ha kiürültek, a Duna vizéből töltődnek újra – csakhogy előbb a föld természetes módon megszűri, megtisztítja a vizet a rengeteg szennyeződéstől. És ezután következik még a vegyi tisztítás."
Kérdező:
"az emberek többsége, miért a szénsavmenteset válassza,ha olyan a csap víz is?"
Ezt így kellett volna: az emberek többsége miért a szénsavmenteset választja, ha olyan a csapvíz is?
Valamint nem utána néztem, hanem utánanéztem.
Azért számomra szinte hihetetlen, hogy rá tudták venni az emberiség nagy részét, hogy műanyag palackokban hordja haza az egészségre ártalmas vizet, ezzel is szennyezve bolygónkat - és saját magunkat is...
'Szerinte Magyarországon egyszerűen fölösleges ásványvizet fogyasztani. Vagy úgy is fogalmazhatnánk: pénzkidobás.'
Egyetértek vele, én csapvízet iszom,nem sokszor ittam életemben palackozott szénsavmentes ásványvízet.
Helyesírás: a 'válassza', most már szemet szúrt, a másikra nem figyeltem fel, ment nem vagyok nagy helyesírás bajnok, szóval észre sem nagyon veszem:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!