Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek pofátlanság, ha...

Szerintetek pofátlanság, ha az étteremben nem kérek inni?

Figyelt kérdés
Megmondom úgy ahogy van, szerintem az éttermekben nevetségesek az italárak, és jellemzően nem szoktam inni. Sokszor csúnyán néz rám a pincér, vagy 5x megkérdezi, hogy biztos nem kérek-e, de könyörgöm!: Benne van a nevében, hogy ÉTterem! Azért megyek oda, hogy egyek, nem azért, hogy igyak.
2012. márc. 17. 00:45
 1/9 anonim válasza:
22%
Szerintem itthon nálunk pofátlanságnak számít, külföldön viszont van, ahol ugyanez teljesen normális dolog, jellemzően az amerikaiak, hollandok lazábbak etikett terén. Sok helyen (pl. arab országok) ingyen kihozzák a vizes kancsót, esetleg ajándék teát adnak az elfogyasztott étel mellé. Egyébként egyetértek veled, itthon a legtöbb helyen az italok ára nem áll arányban a kapott szolgáltatással, már ha csak az ételek árához viszonyítom is, utóbbi ára viszont szerintem alacsonyabb, mint a belefektetett munka (csak ne viszonyítsuk egy átlag magyar keresetének vásárlóerejéhez :) ). Mindezek ellenére igen, illik valamilyen italt is rendelni - szerintem egy vendéglátósnak kb. olyan lehet az, amit csinálsz, mint amikor négy csillagos étteremben a vendég sült krumplit kér ketchuppal.. szerintem a helyében bennem is felmerülne, hogy volt-e az illetőnek gyerekszobája. Én itthon ennek megfelelően szoktam viselkedni és ha mást nem is, de 2-3 deci üdítőt/ásványvizet kérek az étel mellé, kisebb kifőzdékben meg elvitelre szoktam kérni az ételt, mert otthon úgy eszek, ahogy akarok.
2012. márc. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem pofátlanság.Rendszeresen járok étteremben és sajnálok fél liter üdítőért 500 forintot fizetni,így én sosem kérek inni.Nem is erőltetik.Nem kötelező venni italt.
2012. márc. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem pofátlaság, tényleg nem kötelező inni, az erőltetés viszont udvariatlan dolog a pincér részéről

amúgy vannak Mo-n is olyan (jobb) helyek, ahol minden asztalra ki van készítve kancsóban a(z általában szűrt csap)víz és tisztességesen újra is töltik

ezt persze nyilván belekalkulálják az ételek árába, de ez egyátalán nem vészes

2012. márc. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a vendégtől elvárják, hogy viselkedjen az étterem rangjának megfelelően, a pincértől is elvárható, hogy adja meg a tiszteletet a vendégnek, még ha van is gondolata róla. Elvégre az étterem van a vendégért, nem fordítva. S a jó kereskedő tudja, ha megsérti a vendéget, s az többet nem megy vissza, akkor felkopik lassan az ára.

De mondhatod a pincérnek, köszönöm, gyógyszert szedek, s ahhoz nem fogyaszthatok alkoholt. Csak egy pohár/palack vizet kérek. Persze azt is aranyárban mérik ki.

Egyébként meg csak palackos, lezárt italt érdemes rendelni, s az asztalnál felbontatni. Nászútunkon naívan kértünk 1-1 pohár fehér bort, s cigihamu úszkált a pohárban. Feltételezem, hogy a maradékot összeöntik, és a zöldfülűeknek felszolgálják széles mosoly, és udvarias hajlongás közepette.

2012. márc. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bocsi - az álla kopik fel:))
2012. márc. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Most hogy bejött az új utalvány rendszer, felváltva az üdülési csekket például, néztem hova tudom felhasználni a helyette kapott utalványokat. Találtam is egy éttermet, ahol 3 dl ásványvízért kérnének 410 Ft-ot. Nem kell ugye mondanom, hogy jó minőségű ásványvizet én 100 Ft-ért tudok venni, és az 1,5 literes. Ennyit az éttermekről.
2012. márc. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

Az éttermekben rendszerint a mentes vizeket a csapból töltik, míg a bubis sima szóda. Szerinted miért a pincér nyitja ki az üveget? Mert akkor nem látszik, hogy már nyitva volt, meg ugye az jön le, hogy hmm milyen udvarias. És persze neked 3 deci csapvízért simán odaszámol 300 Ft-ot.

Amúgy úgy tudom, hogy a csapvizet, ha kérsz egy kancsóval, akkor azt ingyen kell kiadniuk, mert ők ugye azt nem nagyon tudják elszámolni, meg szerintem ennek alap dolognak kéne lenni.

2012. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, egy ballagási vacsorán egyszer hozta a pincér a 2 decis kólákat, mind fel volt bontva, és érezhetően legalább 30%-ban vizezett volt a kóla. Gusztustalan 300Ft-ért...
2012. márc. 17. 10:27
 9/9 anonim ***** válasza:
93%

Colával én nem is olyan régen így jártam.

Kértem üveges colát.Amikor a pincér kihozta már ki volt bontva.Mondtam neki teljesen normális hangsúllyal,hogy ha 500 forintot fizetek 1 üveg coláért,akkor szeretném magam kinyitni az eredeti csomagolásban.Kértem,hogy hozzon helyette olyat ami még nincs felbontva.Elnézést kért,és hozott egy újat.Én magam bontottam fel,és nem volt előtte felbontva..

Én megtanultam azt,hogy ha ezreket fizetek egy vacsoráért és italért együtt véve,akkor jogom van reklamálni is.

Most már bátran visszavitettem azt az ételt is amiben mocsingos hús van benne.Vagy ad egy ehetőt,vagy hívom az ANTSZ-t és panaszt teszek..(bár eddig csak egyszer küldtem vissza ételt,akkor is azért mert külön kértem hogy mustár ne legyen benne,és elfelejtették.Allergiás vagyok a mustármagra)

2012. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!