Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért vastalanítják az ásványv...

Miért vastalanítják az ásványvizeket?

Figyelt kérdés
Mindegyikre az van ráírva, hogy vastalanítva. Esetleg van olyan, amit nem vastalanítanak? Meg amúgy ez miért jó? Tudtommal a vas nem káros, egy csomó multivitaminban is van, gondolom pont azért, mert alapjáraton keveset fogyasztanak az emberek. Én meg pont egy kicsit vashiányos is vagyok, gondoltam, akkor érdemes lenne ásványvizet inni, és meg van oldva a dolog, de hát kiszedik belőle, akkor meg minek igyam? Van olyan, amiből nem szedik ki?

2012. febr. 29. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen vastalanítják marad benne még.A vízművekben első lépés a vastalanítás. Ugyanis a vasion katalizálja a vízkőképződést tehát gyorsítja, ezért vonják ki a vas nagy részét mert a vastartalmú vízben ugyanannyi idő alatt több vízkő rakódik le a csövek falára.
2012. febr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző biztos igazat szól, csak még annyit tennék hozzá, hogy a vizekből csak a vasoxidot távolítják el, az ionos vasat nem tudják. A vasoxid alapvetően káros, mert lerakódik a szervezetben, és károsítja a vesét, de nem épül be a véredbe. Vashiány esetén csak az ionos formában lévő vas segítség, mert a szervezet csak azt tudja felhasználni.
2012. febr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen vas-ion. Amit vastalanításkor eltávolítanank,az az egészségre káros.

Nem rágjuk a rozsdás vaságyat sem vashiány ellen.

Vashiányra jó: a zabpehely, a máj,a tojássárgája.

2012. febr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szervezet csak a vasII-t tudja hasznosítani, a vízben pedig nem ilyen van, de arról már írtak előttem is.

A vastartalmú növények közül sem mind egyforma, pl. a spenótból csak nagyon kevés vasat tud hasznosítani a szervezet. Ha vashiányos vagy, akkor a vastartalmú zöldség/hús evése után kapjál be egy C-vitamint, vagy igyál meg egy pohár narancslevet, stb., a lényeg, hogy sok C-vitamin legyen benne, mert az segíti a felszívódást. Ha vas tartalmú készítményt szedsz, akkor pedig vízzel vedd be, ne tejjel, mert ha azzal veszed be, nem tudja hasznosítani a szervezeted.

2012. febr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszokat és a jó tanácsokat, nem is gondoltam volna, hogy ennyi hasznos dolgot fogtok írni, nagyon köszi :)
2012. márc. 1. 06:48

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!