Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van olyan kókusztekercs...

Van olyan kókusztekercs recept, amibe nem kell olyan töménytelen mennyiségű margarin?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kókuszgolyót, a tekercs sötét része tulajdonképpen az, csak a világos részébe kell sok margarin...legalábbis eddig ilyen recepteket láttam, de nem bírom, ha túl margarinos egy süti.
2009. jún. 7. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Kókusztekercs - sütés nélkül recept



Hozzávalók:

30 dkg darált keksz

2 kanál kakaó

1-2 kanál rum

10 dkg porcukor

kb. 2 dl tej

A krémhez:

10 dkg puha vaj

15 dkg porcukor

5 dkg kókuszreszelék

+ 5 dkg kókuszreszelék a nyújtáshoz


Elkészítés:

A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, majd két részre osztjuk - 2 tekercs lesz. Zsírpapíron vagy szilikonlapon a maradék kókuszreszelékkel kinyújtjuk - alul felül szórjuk - 3-5 mm vastagra. Megkenjük a fele krémmel, és a papír segítségével feltekerjük. Kókuszban meghempergetjük, hűtőben pihentetjük, majd tálaláskor 8-10 mm vastag szeletekre vágjuk.



nekem ez van meg,ez nem túl vajas

2009. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kókusz tekercs

Hozzávalók:


40 dkg liszt, 1 margarin, 3 tojás, 3 dkg élesztő, 1 dl tej


Krém:


3 tojásfehérje, 35 dkg cukor, 1 kávéskanál ecet, 1 csomag kókuszreszelék

Az élesztőt langyos tejben felfuttatjuk, majd hozzágyúrjuk a liszthez, margarinhoz, tojáshoz, majd 4 cipót osztjuk. A tojásfehérjéket a cukorral, ecettel habosra verjük, belekeverjük a kókuszreszeléket. A cipókat kinyújtjuk, vékonyan megkenjük a krémmel, feltekerjük és vizes késsel felszeleteljük. Zsírozott, lisztezett tespibe aranybarnára sütjük.

2009. jún. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hozzávalók:


(1 tekercshez)



30 dkg háztartási keksz (lehet darált is)


25 dkg porcukor


2 evőkanál keserű kakaópor


néhány csepp rum aroma


tej (amennyit a keksz felvesz)


10 dkg vaj


10 dkg kókuszreszelék


tej



Elkészítés:



A 30 dkg háztartási kekszet diódarálón megdaráljuk (lehet darált kekszet is venni, de ha mi daráljuk, finomabb lesz :-) ). Hozzáadunk 10 dkg porcukrot (ez is finomabb, ha kristálycukrot kávédarálón porrá őrlünk), 2 evőkanál kakaóport. Ezeket egyenletesen elkeverjük, néhány csepp rumaromával meglocsoljuk, és összegyúrjuk annyi tejjel, hogy jól formálható masszánk legyen. (Vigyázni kell, hogy ne legyen se túl lágy, se túl kemény. Éppen jól nyújthatónak kell lennie.)


Ha ezzel megvagyunk, elkészítjük a krémet. Ehhez 10 dkg vajat 15 dkg porcukorral és 5 dkg kókuszreszelékkel kikeverünk. Ha kész, a kakaós masszát kinyújtjuk. Én mindig úgy szoktam, hogy két fólia réteg (folpack; frissen tartó fólia) között nyújtom ki, így könnyű lesz feltekerni és még a gyúródeszka, nyújtófa is tiszta marad :-) ) Egyenletesen rákenjük a kókuszos krémet, majd szorosan feltekerjük. A két végét betömködjük, megformázzuk, mint a bejglinél, és megszórjuk a maradék kókusszal. Hűtőszekrényben megdermesztjük. Vékony szeletekre vágva tálaljuk.

2009. jún. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%

Kókusztekercset miért csinálod recept alapján? :S

Azt rakhatsz bele, amit csak akarsz, pl. a margarint helyettesítheted meggybefőtt levével, lekvárral, vagy kávéval is.

2009. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csinálom,hogy 50dkg darált kekszből készült masszához(ebből 2 rúd lesz)10dkg vajat kikeverek 10 dkg porcukorral,és ezt elosztom a 2 rúdra.Így nem vajas egyáltalán,de mégis van egy kicsi benne.Én se szeretem érezni a vaj ízét.
2009. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2009. jún. 7. 17:27
 7/10 anonim ***** válasza:
En vanilias fozott kremet teszek bele, vajas krem helyett!
2009. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
uuu de jól hangzik!és hogy csinálod?
2009. jún. 8. 11:44
 9/10 anonim válasza:

Szia!

Nekem az alábbi kókusztekercs recept vált be:


Tészta:

30 dkg darált keksz

2010. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

folyt :D

10 dkg darált dió

10 dkg porcukor

2-3 dkg kakaópor

2 dl meleg tej


Töltelék:

3 dl tej

1 tojás

1 vaníliás pudingpor

20 dkg vaj

20 dkg porcukor

10 dkg kókuszreszelék


A tésztához a por alapanyagokat összekeverem, majd a meleg tejjel összedolgozom.

A töltelék főzött krém, így nem érződik ki a vaj íze. (Ez egy módosított változata a kakaós főzött krémnek.)

A tejbe beleteszem az egész tojást, és a pudingport, majd addig melegítem-főzöm, míg meg nem szilárdul, majd kihűtöm. (Nem baj, ha kicsit csomós lesz, mert robotgéppel ki lehet keverni simára)

A vajat a porcukorral habosra keverem ki, majd a kihűlt masszát alaposan beledolgozom. Hozzáadom a kókuszreszeléket is. (Én ezt robotgéppel szoktam készíteni.) Ezzel megtöltöm a kinyújtott tésztát, majd feltekerem. A kész sütit kókuszreszelékbe hempergetem, majd hűtőbe teszem legalább 1 órán át.

Ezek után felszeletelhető.

2010. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!