Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerinted sokat költök ételre,...

Szerinted sokat költök ételre, italra egy nap?

Figyelt kérdés

reggeli: 3 tojás, zöldségköret, 1 pohár narancslé = 300Ft

ebéd: munkahelyen ingyen kapom

uzsonna: joghurtital = 300Ft

vacsora: 2 zsemle (vajjal, felvágottal) 1 joghurt = 250Ft


2012. jan. 7. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem !!! Bár csak ennyiböl megusznám mint te...
2012. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se költesz sokat és egészséges is

uzsira még tehetnél gyümölcsöt is a joghurthoz

2012. jan. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ti mennyit költötök?
2012. jan. 7. 17:42
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Olcsóbban is kijöhetnél, ha főznél vacsorát, alapanyagokból.

No meg narancslé helyett alma, mirelit zöldségköret helyett megfőzött piaci zöldségek. Otthon lehet készíteni joghurtot tejből, zsemle helyett kenyér, és máris feléből kijöttél és nem éheztél.

2012. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tetro ***** válasza:
100%
én ennek sajnos a többszörösét költöm, de nekem nem jár ingyen ebéd.
2012. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Alapvetően nem költesz sokat, viszont nem eszel sokat és drágán veszed a cuccokat. Ezeket valóban meg lehet úszni féláron is.
2012. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Úgy, hogy napi egy étkezésed megvan, ellentmondok az előzőeknek, és azt mondom, igen, sokat költesz kajára egy nap.

Persze, ha keresel olyan jól, hogy naponta jut rá ennyi, akkor tedd meg nyugodtan.


Ha viszont nem, akkor bőven lehet belőle lefaragni, árban is. 850 forintocskáért vehetsz egy tálca húst, jó esetben még belefér krumpli, vagy rizs is ebbe az összegbe, és azzal elvagy két napig legalább. Hogy arról már ne is beszéljek, hogy kb 200 forintból össze lehet vásárolni egy főzelékre valót (ha kell bele tej, akkor 400), amivel megint több napig el lehet lenni.

Zsemle helyett lehet enni kenyeret, rozskenyeret, vagy teljes kiőrlésű kenyeret is vehetsz 200 forint körüli összegért, egy hétre való reggeli kipipálva (persze tudni kell, hol, pl cora, penny kisebb pékségek).

2012. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem csak az ebédem szokot lenni egy ezres!
2012. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Számolj úgy, hogy napi 1000.- Ft-ot költesz el úgy, hogy a főétkezést nem te fizeted. Általában a főétkezés kb. ugyanannyiba belekerül, mint a reggeli, vacsi stb. Tehát ezek szerint napi 2000.- Ft lenne a kajád, egy hóra számolva egy főre közel 60.000.- Ft, sok ember szemében bizony sok. Az szerintem nem sokat változtat a dolgon, hogy a főétkezést (vagyis ennek az összegnek a felét) nem te fizeted. Sok helyen havi 25-30 ezerből két-három ember eszik teljes étkezést (ebédet is) fizetve.

Persze ez nem a te hibád, addig örülj, amíg ezt megengedheted magadnak.

2012. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez teljesen jó ár.Egészséges is.Egyik válaszoló írta hogy főzz.Én erre kérdezem hogy minden reggel keljen fel előtte hogy főzzön?Vagy előtte nap?Másnaposan a kutyának se kell már a főtt étel.Mi mindig csak annyit főzünk amennyi el is fogy a maradékot a macska eszi meg.
2012. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!