Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A mogyorónak milyen hatása...

A mogyorónak milyen hatása van az emésztésre?

Figyelt kérdés

Az igaz, hogy emésztésserkentő? Mert én valamiért inkább azt gondoltam volna, hogy székrekedést okoz...

És mi a véleményetek arról, hogy a "héját", mármint azt a vékony, barna hártyát vagy mit is meg kell enni?!

Én arról totál azt gondoltam volna, hogy nagyon rosszat tesz a szervezetnek.


Ti tudtok ezekről valamit?


2011. dec. 4. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvileg ha megtöröd a mogyorót, a mag ehető. Nekünk is van mogyoróbokrunk, és soha nem szedtem le a héját. Mindig úgy magában ettem, nem is biztos, hogy azt nagyobb veszteség nélkül le tudod farigcsálni, kaparni.

Hogy az emésztésre milyen hatással van, nem tudom, de olajos mag, így 10 deka majdnem kiteszi az egész napi étkezések kalóriaértékének felét.

Én erre a mogyoróra gondolok:

[link]

A földimogyorónak viszont le kell szedni.

Én a narancsot tudom ajánlani, nálam az emésztésnél szerintem segít, van, hogy csak magában fogyasztom, mert finom.

2011. dec. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!