Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem eszik a kor embere...

Miért nem eszik a kor embere rovarokat bogarakat?

Figyelt kérdés
hisz jóval egyszerűbb gyorsabb a feférje előállítása és egészségesebb is. európára észak amerikára gondoltam most.
2009. máj. 8. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Talán mert javult a közízlés? :)

Inkább a növényevő életmódra kellene átállni, nem fenyegetne a madárinfluenza, sertésinfluenza, szivacsos agykór a marháktól (bocs, nem jut eszembe a neve) meg a többi hasonló. Ráadásul a birkák (és gondolom nem csak ők) hihetetlen mennyiségű üvegház-gázt bocsátanak ki mindkét végükön, annyit, amit már megérez a bolygónk légköre. És nem is tudom, miért szövegelek itt teljesen másról, mint amit kérdeztél. Bocsika! :)


Sok bogár terjeszt mindenfélét, meg parányi élősködőjük is lehet, ami allergén, csakúgy, mint az ürülékük. A növényekkel a legegyszerűbb, megint ie lyukadtam ki. :)


Te mit szólnál, ha a menzán vagy otthon egy tár ropogós sült csótány gőzölögne a tányérodon? Vagy puding helyett egy tál ficánkoló nyálkás féreg? Fúúúúj! :)))

2009. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Ezzel a növényevős dologgal egy gond van: az ember HÚSEVŐ! Ez a természetes, a növényevés nem az. Az állati húsban vannak olyan nélkülözhetetlen aminosavak amik nélkül nem működik rendesen a szervezet. Ha a természetben összefutsz egy oroszlánnal azt sem fogod megkérni hogy ne egyen meg, vagy ha megkéred is max kiröhög, hiába nem ettél te sose húst. Ez az élet rendje, az ember húsevő!

Bogarakat pedig azért nem mert túl kicsi a fehérje tartalmuk és túl sokat kellene megenni belőlük, meg még sok más miatt :)

2009. máj. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Tévedés,az ember nem Húsevő,hanem mindenevő,vagyis vegyes táplálkozású!

A kérdésre válaszolván:Nem is annyira gyors és olcsó fehérjeforrás,mint ahogy azt gondolni lehet.Legalábbis Európára és Észak-Amerikára vonatkozva. Nem tudom hogy gondolod,tenyésztenék a bogarakat,vagy gyűjtenék?Szerintem mindkettő költséges.A közízlésről nem is beszélve,amiről az előttem válaszolók megírták a véleményüket.A "civilizált" emberek többsége undorodik a csúszómászóktól,pláne azok elfogyasztásától:D

2009. máj. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

A 22:02-snek (az első válaszoló vagyok):


Ha csak fele igaz volna annak, amit írtál, én már rég hulla volnék! 20 éve nem fogyasztok SEMMI állati eredetű dolgot és vígan élek. Sőt mi több, a világ népességének 2/3-a vegetáriánus, ami azt jelenit, hogy kétszer annyi vegi humanoid van a bolygón, mint ahány húst is fogyasztó.


Ezenkívül a 3. válaszoló véleményét is osztom, te nem oroszlán vagy, inkább sertés. Ne sértődj meg, nem én találtam ki! Íme a bizonyíték: [link] :)

2009. máj. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

kizárt hogy a föld 2/3-a veg, ha csak nem számoljuk bele a kamu vegákat, akik azért halat esznek pl..

Te nem oroszlán vagy, ez csak példa volt. De ne egyél húst, több marad nekünk húsevőknek. Az ember eredendően húsevő, kényszerből mindenevő, amikor nincs hús jók a gyökerek gyümölcsök magvak is, de az ősember sem véletlenül vadászott! Sosem tudtam emgérteni a vegákat, tökre természetellenes. Egyébként lehet hogy 20 éve ezt eszed, de én ismerek több milliárd embert aki évezredek óta húst eszik, és eddig még nem panaszkodtak :D

2009. máj. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Az ember eredendően is mindenevő,mint a majmok.Soha nem volt húsevő,bár vannak akik húaevőnek képzelik magukat,mások meg növényevőnek. A természetes középút a legegészségesebb,ha változatosan táplálkozunk,de persze mindenkinek egyéni döntése, húst,bogarat,vagy karalábét eszik-e?
2009. máj. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

én nem úgy értettem hogy csak húst eszek, mert a zöldségekben nagyon fontos rostok vannak pl. Viszont a mai zöldségek vitamintartalma 0, ásványi anyag tartalma 0, tápértéke 0. A salátákat vízben termesztik például, semmi nincs bennük, csak 90% víz!


Mindenképpen szükséges a kiegyensúlyozott étrend, de ezt nem úgy kell érteni hogy mindent ami létezik összezabálni, hanem minden étkezés tartalmazoon megfelelő arányban fehérjét, szénhidrátot, és zsírt. És az állati fehérje lényegesen jobb (jobb aminósav profillal rendelkezik) mint a növényi, ráadásul a növények fehérjetartalma nagyrészt 0, kivéve a szóját persze, de arra alapozni nem érdemes! Márpedig a fehérje az izmok építőköve, és az izmok mozgatják a szívünket, mellesleg minden testrészünket. Tehát az élethez szükségesek! Ezért fontos az állati fehérje.

2009. máj. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

23:12!

Azt állítod, hogy te 20 éve nem eszel semmilyen eredetű állati élelmiszert. Nagyon nem vagy egsézséges, mint ahogy azt te gondolod. Az orvosok is megállapították, hogy a 100%-os vegetáriánusság (tojást sem eszel) egyáltalán nem egészséges. Nem viszel be a szervezetedbe fehérjét, vagyis szerintem sovány lehetsz. Sürgősen egyél valami húst, mert ennek nem lesz jó vége.

2009. máj. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azért mert a bogarat nehéz kibelezni
2021. aug. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!