Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mikor cukrozzátok a teát?

Mikor cukrozzátok a teát?

Figyelt kérdés
Nagy adagban kell főzzek, egy egész családnak. Otthon mindig egy pohár forró vízbe lógattam egy teafiltert, majd kedv szerint cukroztam. Most au-pairként dolgozok, besegítek a háztartásba is. Ők nagy adagban főzik a teát és megcukrozva töltögetik, hogy a kicsiknek meg nekik se legyen gondjuk minden pohárnál. Tegnap megkértek, hogy ha nem nagy gond reggelente főzzem meg én a teát. Buta kérdés, de mikor kell megcukrozni? És mikor kell beletenni a teafiltereket? Szégyellem megkérdezni tőlük...
2011. szept. 25. 10:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint ha főzik a teát. Otthon vízforralóból öntöttem a vizet hozzá.
2011. szept. 25. 10:42
 2/8 anonim ***** válasza:
mikor felforrt a víz, bele a tea, vársz pár percet, kiveszed, és utána ízesíted. én így szoktam
2011. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Mi az előtt tesszük bele a cukrot és a filtert,mielőtt leforrázzuk.Szépen elolvad a cukor,aztán egy kanállal összekeverjük az egészet.
2011. szept. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én először forró vízbe lógatom és ki is szedem utána ízesítek,én például nem nyomkodom ki a filtert mert az már nem olyan mintha csak ázna.


de anyukám belepakol egyszerre mindent és nem is olyan finom neki mert a citromtól szerintem nem oldódik neki a tea,utána meg benne hagyja és olyan erős lesz estére hogy megáll a szívem.


a legjobb ha megkérdezed mert mindenki máshogy szereti.

2011. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én fazékban felforralom a vizet alaposan. Ha felforrt, elzárom a gázt, beleteszem a filtereket kb. 5 percig, utána cukor, elkeverem, aztán frissen facsart citrommal ízesítem. :)
2011. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vizet felrakom a tűzhelyre. mielőtt forrni kezdene (gyöngyözik) beleteszem a filtert, és lehúzom a tűzről. 4-5 perc után a cukor és citromlé jöhet.
2011. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én fel forralom és úgy bele a filter és még egy pár percig forralom ,mindenki magának ízesíti!! szerintem kérdezd meg ,hogy ők ,hogy szokták!!!
2011. szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már az elején beledobom a filtert és úgy forralom fel a vizet. Ha felforrt kész és mehet bele a cukor. Mi is nagy fazékkal, egész családra szoktunk főzni, bár nem Angliában, úgyhogy nálunk megy bele a citromlé is :)(Az is főzés előtt, mert különben túl sötét színe lesz :P)
2011. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!