Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol kapható füstölt pirospaprika?

Hol kapható füstölt pirospaprika?

Figyelt kérdés
Hány dkg-os kiszerelésben is milyen árban.
2011. júl. 22. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%
Milyen füstölt paprika?
2011. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Mivan?! Kulturáltan WTF?
2011. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
füst ízű sóról már hallottam, de füstölt pirospaprikáról még soha.
2011. júl. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Pirospaprikát nem szokták felfüstölni, igaz a másikat sem.
2011. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%
Ezt szerintem kicsit benézted, bár lehet bomba üzlet lenne megcsinálni :D
2011. júl. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Re: Füstölt paprika

Tabasco, 2006, május 5 - 10:09am


Én is jobban utánajárok a dolognak. szerintem van amikor a szárított paprikát füstölik meg hidegen füstölve. Két helyről tudok ahol elterjedt, Mexikóban ahol Jalapeno-t, Serrano-t, Habanero-t füstölnek és a spanyol Pimentón de La Vera, ahol a mi fűszerpaprikánkhoz hasonló Pimento-t termesztenek.


Itt egy írás a füstölt Jalapeno-ról: [link]


Elméletileg itt egy leírás a füstölésről: [link]


Nekem itthon a konyhában ilyen van (SANTO DOMINGO) és ez valami döbbenetessen finom: [link]


Itt van egy írás róla, de kevés a konkrétum benne: [link]


Azt írja 10-15 napig kocsányos vagy magyaltölgy fa hasábokkal füstilik. Mondjuk baromira füstös is az illata Biggrin

»

2011. júl. 25. 09:12
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

Köszönöm, hogy küldtél privit a füstölt paprikáról.lehet, hogy nem nekem szántad, de egy ismerettel így is gazdagabb lettem.

üdv.83 %-os.

2011. aug. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Tessék, itt a füstölt pirospaprika, igen, létezik. Culinaris, Ázsia Bt.

2011. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
még így beugatni....még szép h van füstölt pirospaprika....a PAPRIKA TV-ben szinte csak azzal főznek, füszereznek....külföldön elterjedtebb....de hát honnan is tudhatnák olyanok akik nem szoktak főzni....kedves kérdező, én is régóta be akarok szerezni :)
2012. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
egyébként meg először be kéne írni google-ba és tájékozódni, mielőtt beszóltok a másiknak....azért mert életetekben nem főztetek és nem tudjátok milyen fűszerek léteznek attól még van, inkább csendben kellett volna maradni.....pl. spanyolban szinte csak ezt használják....
2012. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!