Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi a "Romanesco" brokkoli...

Mi a "Romanesco" brokkoli magyar elnevezése, és hol lehet kapni? (Róla van szó: en. Wikipedia. Org/wiki/Romanesco_broccoli)

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 05:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Itt a link újra [link]
2011. ápr. 27. 05:01
 2/12 anonim ***** válasza:

Pagodakarfiolnak hívják, és nagyobb bevásárlóhelyeken, igényesebb zöldségeseknél kapható, de szerintem idényjelleggel. Néha megjelenik, akkor mindenütt van.

Szerintem Vásárcsarnokban próbálkozz! Vagy zöldségnagykerben kérdezd meg,(tel.) hogy ki vitt belőle!

2011. ápr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én csak gyönyörködni szoktam benne, mert igen -igen szép zöldnövény.egyszer vettem is, de csalódnom kellett, sem karfiolhoz, sem brokkolihoz nem hasonlít az íze.

egyszer megettük, kész ennyi volt, de azóta is mindig a kezembe fogom, ha megjelenik a piacon, olyan különleges,szinte természeti csoda.

2011. ápr. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pont a múlt héten olvastam róla egy cikket a fraktálok kapcsán. Talán ez az egyetlen zöldség, ami szintén fraktálokból áll - hasonlóan a bolygók mozgásához, vagy sok élőlény sejtjéhez.
2011. ápr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Felépítése fibonacci számokkal leírható, hasonlóan rengeteg más élőlényhez a világon.
2011. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak! Sajnos nem vagyok pesti, de remélem a tesco vagy a spar árul ilyet, ha nem, akkor várhatok amíg legközelebb BP-n járok. Külföldön ettem nemrég, nekem nagyon ízlett, és a fraktáljai meg egyenesen gyönyörűek!
2011. ápr. 27. 10:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak ne brokkoliként keresd, ez igazából karfiol.
2011. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vidéken is egészen biztosan kapható!

Menj ki a csarnokba. Spárban is lehet.

Falusi zöldségesnél is. Mindenki ugyanabból a nagykerből hordja. Lidlben.


Minden növény gyönyörű fraktál szerint nő.

2011. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Family Frost:


Gourmet zöldség mix


Brokkoli, karfiol és Pagoda karfiol ideális keveréke. Kiváló köretként húsokhoz, halakhoz.


Egységár: 899,- Ft/kg

Csomagban: 1000g

2011. ápr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!