Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Modern szódagépet, vagy retro...

Modern szódagépet, vagy retro szódásszifont vásárolnátok inkább?

Figyelt kérdés
Kérlek írjátok le az előnyöket és hátrányokat, minden véleményre kíváncsi vagyok.
2011. ápr. 23. 12:25
 1/9 anonim válasza:
24%
úgy tudom már nem lehet kapni patront... úgy hogy mdern
2011. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ennek mi az oka? A Liss oldalán még fent van.
2011. ápr. 23. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet még kapni patront!!!Amúgy meg egy literes szifon 11990 Ft egy modern szódagép nekünk két üveggel 16000 Ft-volt.jobban megéri mert ha átszámolod hat doboz patron amiből min.3 hubás nem kerül többe mint egy 60l-hez megfelelő nagy patron.
2011. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én tuti retro szifont vennék :) már csak az emlékek miatt is... vhol van is itthon elraktározva elő is túrom reggel :D
2011. ápr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Félek, hogy odafagy az ujjam, amikor a szénsav távozik a patronból. :-) Apu és nagypapa készített szódát, én max fogókesztyűben mernék bukósisakkal. :-DDD
2011. ápr. 27. 23:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm nagyon odavolt a szódagépért, a gyerekei meg vették neki.Azóta meg csak morog, hogy egy liter szóda

40 ft-ba van, csak a patronárat számolva, szóval vízet nem is számolja.

úgy tudom 160 ft a 10-es hagyományos patroncsere,hát ehhez képest valóban drága.

nálunk a bolhapiacon mindig árulnak szódásszifonokat,lehet, hogy a vaterán is találnál.

Jómagam még egyszerűbben oldom meg, útba esik egy szikvíztöltő és 45 ft-ért 1,75 lt utolsó cseppig kijövő erős szódát veszek, illetve cserélek, mert a betétdíj 350 ft. volt, de apránként már 5-t megvettem és cserélem folyamatosan.

üdv.

2011. ápr. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Be szeretnék ruházni én is egy szódás szerkezetbe.

- Patroncsere szódagépbe: 2.690-/80l=33,6-/l

[link]

- Patroncsere szódásszifonba: (247-70 betétdíj)177-/10db(~l)=17,7-/l

[link]

Árban 8-10ezer körül van a legolcsóbb szifon is, meg a szódagép is.


-> A régifajta szifon kétszer gazdaságosabb, mint a modern szódagép.


Ha hozzávesszük, hogy másfél liter legolcsóbb ásványvíz ára kb. 60 forint (egy liter akkor 40), így literenként kb. 20 forintot megtakarítunk, tehát olyan két éven belül megtérül a szifon (évi 200-250 liter fogyasztást feltételezve).

A szódagép viszont csak olyan 10 év alatt térül meg.


Jé az origónak is ugyanez jött ki, hogy a régi szifonos módszer legalább kétszer olyan gazdaságos, mint a többi. (Ráadásul ők még beleszámolták a betétdíjat is. Amatőrök. :D Ja hogy azzal védekeznek, hogy az egy liter, nincs egész 1 liter? :) )


Már csak azt kell kideríteni, hogy hova dugják a tecsóban az új patront, és hová kell vinni az elhasználtat.

Ja és be kell szerezni egy szifont. :)

2013. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És az origós link:

[link]

2013. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 usui válasza:
-Mind a két fajta készülék szóda minőségét ismerem.Véleményem szerint a szódagép sokkal jobb minőségű vizet készít,mint a retro.Azonnal iható,tökéletes minőség,amíg a retrónál várni kell,rázogatni,hogy beálljon a megfelelő erősségre és közel sincs olyan finom mint amit a gép csinál,pedig elvileg ugyan azt a szénsavat használja.Nem értem,ha valaki tud rá magyarázatot,jelezze.Tehát nálam magasan a gép viszi a minőséget!
2017. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!