Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Cappy-ben van hozzáadott cukor?

A Cappy-ben van hozzáadott cukor?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó:

[link]

Nézegettem az összetevőket és nem látom, hogy cukor, ami ugye a legtöbb üdítőitalnál az első helyen áll. Sőt, más cappy italokban is oda van írva, hogy cukor.

Ezen nincs. Maga az ital viszont elég édes.

Szerintetek tényleg nincs benne hozzáadott cukor vagy csalásból lehagyták a felsorolásból?


2011. febr. 27. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor valszeg édesítőszer van benne, mert a gyümölcstől ami benne van, nem lenne édes.

Keresd az összetevők listáján: aszpartám, aceszulfám-k

2011. febr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
glükóz, fruktóz?
2011. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
glükóz-fruktóz szirup van benne? Mert ezek cukrok..
2011. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig van benne cukor. Az összetevőknél ott van, hogy glükóz-fruktóz szörp. Az gyakorlatilag cukorszirup. A tápértékes táblázat alatt pedig oda is van írva, hogy 250 ml-ben hány g cukor van (amiben gondolom benne van a gyümölcslé sűrítményből származó is).
2011. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...esetleg E951, mint aszpartam?
2011. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most nincs cappy-s üvegem, de legközelebb ha veszek megnézem.

Köszönöm a válaszokat.

Más üdítőkre úgy értettem, hogy szó szerint az van hogy cukor ráadásul a legelső összetevő. Az azért elég rossz.

De ezen nincs.

Akkor ez még ha nem is igazán egészséges, még mindig jobb, mintha kólát innék vagy ilyesmit, nem?

2011. febr. 27. 15:56
 7/7 anonim ***** válasza:

A kólánál biztos, hogy jobb egy gyümölcstartalmú üdítő, még akkor is, ha nagyon kevés gyümölcsöt látott. Nálam pont volt kéznél egy ilyen multivitamonos Cappy-s flakon, csak azért írtam, hogy hol keresd az adatokat. Szóval az áll rajta, hogy 250 ml tartalmaz 25 g cukrot. Azt nem írja, hogy ebből mennyi a hozzáadott, de gondolom, nagy része az.

Kólás flakonom most nincs, de szerintem annak magasabb a cukortartalma.

Aztán ott vannak még a különböző mesterséges adalékok, abból is van bőven mindkettőben. Szóval nehéz azt megmondani, hogy melyik az egészségesebb.

Én amellett vagyok, hogy egyik sem egészségtelen, ha csak alkalmanként issza az ember, de a folyadékszükségletét amúgy vízzel vagy esetleg teával fedezi.

2011. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!