Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet abból bajom, ha 14...

Lehet abból bajom, ha 14 évesen ilyen keveset eszek?

Figyelt kérdés
Szóval, nem vagyok valami nagy étvágyú... Reggelire megeszek egy pirítóst vagy egy sima szendvicset, ebédelni nem szoktam (inkább városba megyünk a csajokkal), meg este eszek 2 vagy 3 szelet kenyeret. De hétvégén ha anya csinál főtt kaját, abból természetesen eszek. A barátnőim szerint ez kevés... de ugye nem lehet bajom - AKÁRMILYEN bajom - abból hogy csak ennyit eszek??? Köszi előre is. 14/L (Vékony vagyok, de nem sportolok egyébként.)
2011. febr. 11. 20:24
 1/9 anonim válasza:
100%
Most még nem szerintem. Nem értek hozzá, de józan paraszti ésszel én úgy gondolom, hogy kevés tápanyag bevitel, mármint, ha a szervezetnek szükséges tápanyagokból nagyon keveset viszel be, akkor sztem lehet később bajod, ha nem is most. Például, ha túl kevés vizet iszol, miközben fejlődsz, akkor nagy valószínűséggel nagy korodra veseproblémáid lesznek. Szerintem többet kéne enned! De ez csak a saját véleményem, gondolatom
2011. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
hát lehet hogy majd ha odakerül a sor hogy gyereket akarsz bajok lesznek ebből, meg ki tudja, még fejlődsz, ilyenkor nem ajánlatos ilyen szegényesen táplálkozni, mert nagyon kihat.. reggelire egyél kicsit többet. meg ha ebéd időben a városban mászkáltok, üljetek be valahova. egy kis pizza biztos jól esne mindenkinek ;)
2011. febr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem vagyok hozzáértő, szóval lehet hülyeséget írok, de szerintem ez kevés. Attól, hogy bemész a barátnőiddel a városba, még ehetnél valamit. Ha mást nem is, minimum valamilyen gyümölcsöt, de több főtt étel sem ártana. Szüksége van a szervezetnek a vitaminokra, és azok alapján, amit leírtál, nem viszel be belőlük sokat a szervezetedbe, sőt, szinte semennyit. Na meg annak a kevés ételnek az eloszlása sem szerencsés.

A saját példám: én most leszek 23 éves, egyetemre járok, az albérletben nem eszek sokat. Ez kb. 1,5-2 évig ment így (kb. 1 éve váltottam): nem tudok reggel enni, ezért az egyetemen vettem magamnak 2 szendvicset, ezt 10-12 óra között megettem, utána este meg már nem akartam sokat enni, ettem 2 szendvicset és kész. Ritkán ettem főtt ételt, kb. heti háromszor. Zöldséget és gyümölcsöt sem vettem magamnak, spóroltam rajta. Meg is lett az eredménye. Voltak előzmények, de az egész egy bélgyulladásban csúcsosodott ki. Azóta hiába eszek majdnem minden nap főtt ételt, hiába eszek sok zöldséget és gyümölcsöt, sose fog teljesen helyrejönni a gyomrom/belem. Ezen nem szabad spórolni, sem pénzt, sem időt.

2011. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Telezabálni 21 éves korig kell magadat, mert addig fejlődsz, erősödnek a csontok, kezdődik meg a hormonháztartás stb.

Lehet.

2011. febr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

á, mi bajod lenne? ha régóta csinálod ezt, akkor a csontrendszerednek már úgyis lőttek, + valószínűleg vagy10 cm-rel alacsonyabb vagy, mint amilyen lehetnél, ha ennék normálisan...sokat spórolsz majd, mert menzeszed nem lesz, nem kell betétre költeni (megy gyerekruhára sem később, mert tuti meddő leszel)... bár ha a szíved előbb felmondja a szolgálatot, amire jó esély van, akkor még ezzel sem kell törődnöd



magyarul, jó lenne, ha beszélnél az orvosoddal!!!!!!!!!!!!!!

2011. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Első: Értem. Próbálok minél több vizet meg innivalót inni, de nem vagyok túl szomjas sem :S Meg ha nagyon teleiszom magam, sokszor kell wc-re járkálnom, és azt utálom, főleg suliban...


Második: De egyszerűen nincs több étvágyam. A pizzázós viszont jól jöhet :)


Harmadik: Sajnálom, hogy ez történt, remélem, nincs komolyabb bajod. Szeretnék többet enni, meg mindenki mondja, hogy túl vékony vagyok, de egyszerűen nincs étvágyam. Meg ha mondjuk suliba elfelejtek vinni kaját és "éhezek", az JOBB érzés, mint amikor teletömöm magam, és meg se bírok mozdulni, úgy fáj a hasam.


Negyedik: Telezabálni? Hogy érted?


Ötödik: 175 cm vagyok és 48 kg. A menzesz-dologban igazad lehet, mert kb 1 éve megjött, azóta egyszer-kétszer néha-néha, de nagyon kevés és nagyon rövid ideig. De azért remélem nem olyan komoly a dolog, mint aminek megírtad, mert eléggé megrémisztesz!!!


Köszi a válaszokat, mindenki felpontozva!

2011. febr. 12. 06:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem vagy éhes, mert teljesen összeszűkült a gyomrod. Nem is egyszerre kell elkezdened bevágnod egész pizzákat ebédre. Egyél meg egy almát, vagy egy szelet pizzát stb. napközben annak ellenére, hogy nem vagy éhes. Ettől még nem eszed túl magad, de lehet, hogy eleinte még ez sem fog jól, de majd hozzászokik a szervezeted. Utána megint lehet emelni az adagot egy kicsivel. A magasságodhoz képest alacsony a testsúlyod. Itt van egy testtömegindexes honlap, itt le tudod ellenőrizni, direkt 18 év alattiaknak van:

[link]

Most még talán nem okoztál maradandó károsodást a szervezetedben, de sürgősen változtatnod kell. Ha egyedül nem megy, akkor fordulj orvoshoz.

Amúgy köszönöm, azért komolyabb bajom nincs, csak jobban oda kell figyelnem, hogy mit eszek és mivel. Viszont hozzátartozik az is, hogy én 20 éves korom körül csináltam ezt, előtte otthon (19 éves koromig) rengeteg zöldséget, gyümölcsöt ettem, meg minden nap főtt kaját (még ha a gimiben menzást is, mivel bejárós voltam) plusz én valahogy sose lettem sovány, akkor sem, mikor keveset ettem(164 cm 60 kg lettem, előtte 62 kiló körül voltam). Szóval én lényegesebben jobb helyzetben voltam nálad. Neked sokkal komolyabb problémáid lehetnek, ha nem változtatsz az étkezéseden.

Sok sikert hozzá, remélem nem lesz később semmilyen problémád emiatt.

2011. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"175 cm vagyok és 48 kg. A menzesz-dologban igazad lehet, mert kb 1 éve megjött, azóta egyszer-kétszer néha-néha, de nagyon kevés és nagyon rövid ideig. De azért remélem nem olyan komoly a dolog, mint aminek megírtad, mert eléggé megrémisztesz!!! "



de olyan komoly, ahogy írtam...súlyosan alultáplált vagy, keresd fel a háziorvosodat segítségért, ez legyen az első dolgod hétfőn

2011. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de lehet bajod belőle! 175 cm - 48 kg az nagyon kevés, akkor is, ha csak 14 éves vagy! Főleg amiatt kellene rendesen enned, mert 1. jó magas vagy

2. most alakul ki a csonttömeged

3. hormonrendszered is alakulóban van!


Én 172 cm voltam ennyi idősen és 62 kiló. Mégse éreztem magam sose kövérnek. Most 177 cm-rel 59 kilóval kezdem a második terhességemet, és néha erőlködök, hogy többet egyek, mert elveszek a gatyáimban és a nőgyógyászom is leszúrt, hogy nem lesz így jó!


Nem lehet egész nap hideg ételen, száraz szendvicseken élni. Persze hogy vacak a gyomrod, ha folyton szendvicsből kajálsz be (ha épp eszel). Egyél pl. csak 1 szelet kenyeret, ha nem bírsz többet, de egyél hozzá mindent! Tojás, sonka, sajt, zöldségfélék! Legalább valami gyümölcsöt vagy salátát egyél ebédre, az nem terheli le a gyomrod és közben vitamint is viszel be meg azt gyorsabban meg is emészted (na meg legalább szokja a szervezeted, hogy rendszeresen eszel).


Van egy barátnőm, aki ugyanígy nem evett középiskolás korában. Most 29 éves, hormonkezelések várnak rá éppen, mert évek óta nem esik teherbe, az állandó nemevés alatt soha nem állt be a ciklusa. Jó, ha havi 2x menstruál :(

2011. febr. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!