Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hova lett a 80-as években...

Hova lett a 80-as években árult meggy-hab? Emlékszik még valaki rá rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Kislányként a túrórudi, a mazsolás túrókrém és a meggy-hab volt a kedvencem. Az első kettő sem a régi már, sajnos egyik márka sem adja vissza a régi ízt, de a meggy-hab teljesen eltűnt. Olyan dobozban volt, mint a túrókrém, rózsaszínes-lilás színe volt és hab állagú. Valami hasonlót lehet vajon még kapni?
2011. febr. 10. 21:12
 1/9 anonim válasza:
100%
Sajnos már a múlté, nem lehet kapni sehol. Pedig imádtam a meggyes és a citromos joghurthabot. Vannak nagyon gyenge utánzatok, de ég és föld a különbség.
2011. febr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Még annyit, hogy a régi krémtúróhoz nagyon hasonló ízű és állagú az Alföldi tej(Parmalat) krémtúrója. Sárga kocka doboza van.
2011. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy vannak még retro-íz vadászok! Nekem nagyon hiányoznak a gyerekkorom ízei. Sajnos már a négercsók sem a régi:( Gyerekkoromban még nagyon könnyű és finom volt benne a hab, ezek a mostaniak meg olyan tömények és túl édesek. A túró rudik közül egy se közelíti meg a régit. De miért van ez? Sajnos szerintem a mostani termékekben több az adalékanyag, mint az igazi összetevő. Nagy kár...
2011. febr. 10. 21:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a citromhab volt a kedvencem.

Gyanítom azért nincsenek, mert a gyártók tönkrementek, bezártak, és ha van is jogutód, az már nem a régi recept alapján gyárt. Más technológia, más alapanyagok, más piac, más igények...és esetleg gyártási titkok.


Üdv!

2011. febr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

amiről írsz, az a habosított joghurt volt, több ízben.tényleg finom volt... az Alföldi vagy Magyar krémtúró nemcsak hasonlít az elődjére, hanem maga a valóság.még a krémtúgyártó szakmunkások is ugyanazok, akik

úgy 35 éve gyártották. a 80-as években fejlesztették ki

habosított állagát , a Fejértej saját szakembergárdája.

a tulajdonosváltások nem tettek jót a termékstruktúrának,de

szerencsére a krémtúró az egyik túlélő.az ízváltozatok sajnos megszűntek, de mindig is a vaniliás volt a legkedveltebb.

üdv-tejes-

2011. febr. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én már el is felejtettem, hogy volt ilyen.... :(

Pedig mennyire szerettem én is!

Igen, négercsók, túrókrém és a többiek!! Teljesen már ízek vannak ma, mint akkor. Ma már én sem veszem meg ezeket, mert hatalmas nagy csalódás volt az össze mostanában.

Jajj, szerintem most erről fogok álmodni, hogy "amikor én még kislány voltam..." xd

2011. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Milli Family puding szerintem hasonló. Csak szerintem drága. ~400 Ft
2011. febr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kölyökként sokat ettem a mandulaműtétem után. Citromosat is.

Nem bántam, mert nagyon jó ízű volt,szerettem.

2016. okt. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos sok finom terméket megszüntettek a gyártók, "magasabb érdekekre" hivatkozva.Pedig nagy kár a már jól bejáratott, generációk által kedvelt termék megszüntetése, mert nincs az az új receptúra, ami felülmúlná a régieket, amibe még valódi anyagokat tettek.

Ráadásul egy döntéssel-egy tollvonással-megszüntetnek egy-egy terméket, és még alternatívát sem nyújtanak, hogy helyette választhatna a vevő.

Olyan cégek kísérleteznek néhány régi termék felélesztésével, akik meg sem tudják közelíteni az eredeti termék ízét , állagát.

2016. okt. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!