Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyi kb a napi étkezésetek?...

Mennyi kb a napi étkezésetek? Konkrét összeget is lehet írni, aki akarja, részletezheti is a menüjét.

Figyelt kérdés

Főként dolgozó emberek kajálása érdekelne, de olyanok is írhatnak, akik még csak tanulnak. Légyszi bontsátok külön a hétvégi, meg a hétköznapi menüt. Legfőképp a hétköznapi érdekelne, de érdekelne a hétvégi is. Most egy főre gondolom, de aki még a gyerekének is csinál pl, azt kérem, külön írjátok, jelezzétek!

Szóval legfőképp az a menü érdekelne, amit te fogyasztasz magadnak munkában. Az is lehet pl, hogy van, akinek változó, mert egyszer csak maga visz, egyszer olcsóbbat rendel, egyszer drágábbat, egyszer a céges ebédlőben/étteremben/kajáldában főtt kaját eszik, egyszer csak büfézik, automatázik, újratölti az üres üdítős/ ásványvizes üveget/palackot // újat vesz; azt is leírhatjátok.

Aki akarja, részletezheti, pl hogy mond 2-3 példát, hogy egyik nap ezt eszi, másiknap pl ezt, 'tól-ig' összeget is lehet megadni, aki akar, átlagolni is lehet; konkrét összegzésnek is örülök, hogy "ez ma ennyi volt, ez annyi..."



ma 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig főzök. Reggelit, uzsit es vacsit is én készítem azok nagyrészt hideg ételek vagy sütik.


Hetvegen annyi kulonbozik hogy akkor sutok sutit es jopar etkezesre suti van es csak egy normalis. Amugy ugyanaz.


Vasárnap este dobozolok hetfo-kedd-szerdára és szerdán csüt-péntekre.



Példa amiket foztem az elmult ket hetben

Borsófőzi halfasírttal

Tojásos nokedli uborkasalátával

Hagymás diós füstölt sajtos karaj rozmaringos édeskrumplival

Körtés csicseriborsó saláta


Havi szinten kb 50-60 kozott koltok kajara es meg kb 20at suti alapanyagokra (hobbi cukrasz vagyok, receotet tesztelek sokat es nagyreszt el is osztogatom)

ma 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Én most jelenleg home officeban vagyok,de remélem segít.


Hétköznap:

Reggeli 9-10 között

Rantotta,avokados tukortojasos piritos,cottage cheese fuszeresen piritosra kenve,paradicsom,porehagyma

Ha edeset kivanok akkor proteines muzli.


Ebéd : 13-15 kozott

Igazabol mindig változó,probalok gyorsat es finomat, de a kedvenceim:

Tejszines tonhalas paradicsomos fokhagymas teszta/garnelas teszta

Csirkemelles salatas tortilla/tzatzikis csirkemelles/ tonhalas kukoricas/chilis babos

Sultkrumpli/edesburgonya sutve vagy pure,hozza valami husi.


16-17 ora kozott szoktam enni meg egy kis nasit,itt barmit amit megkivanok. Chips,csoki,gyumolcsok.



A vacsoram mindig kesobbre tolodik,illetve itt sokszor van,hogy rendelunk

Hamburger,pizza,gyros ha rendelunk

Ha en csinalom akkor:

Lidl sushibox, melegszendo,szendvics,tejbegriz,salata sok zoldseggel. Vagy az ebedol maradt maradek.


En atlagosan szerintem egy 200 ezret elkoltok kajara..de mi 3an vagyunk egy 6 évessel,tehát szerintem reális.

ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Reggeli általában péksütemény meg tea. Tízórai/uzsi valami joghurt vagy gyümölcs, csoki, müzli szelet, ilyesmi. Ebédre szendvics, csak zsemle, margarin, felvágott. Vacsorára főtt étel. Kb 4-5 ezer egy napra.
ma 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Otthon főzött kaját eszek ebédre, valamint tízóraira is szoktam egy szendvicset, amit szintén magamnak készítek. Reggeli, vacsora hideg kaja. Szerintem a napi étkezés kb. 1.200 - 1.300 Ft lehet munkanapokon. Hétvégén szoktunk villásreggelit enni, illetve két fogást is ebédre, valamint van, hogy feleségem süt valamit. Akkor természetesen többe jön ki valamivel.
ma 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Előző, annyiból mit eszel, vajas kenyeret? Irreálisan alacsony összeg, ennyiből nem lehet normálisan étkezni, zöldséget és gyümölcsöt is kéne enni, meg ha nem vagy vega, húst. Én is spórolós vagyok, főzök, kuponozok. 1200-1300-ból nem lehet egy napi kaját kihozni, csak koplalással, egészségtelenül.
ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5-ös. Nem koplalok. Eszek húst is, zöldséget is, gyümölcsöt is. Persze mindent módjával és kisebb adagokban, mert cukros vagyok és a diéta megköveteli a több adagban történő kisebb szénhidrát és kalóriabevitelt. Természetesen én is odafigyelek az árakra, én is kuponozok, akciózok.


Ez az összeg csak az én étkezésemre vonatkozik, nem a kettőnkére. Illetve a hétköznapi munkanapra. Valamint még hozzáteszem, hogy irodai munkát végzek, fizikai munka esetén ez biztos több lenne.

ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!