Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az üvegvisszaváltás csak...

Az üvegvisszaváltás csak Magyarországon van?

Figyelt kérdés
Vagy van minden országban? Kérlek írjatok le néhány példát, ha van mashol is.
júl. 24. 07:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

Nekem se fura. Most még könnyebb is, mint gyerekkoromban, mert akkor üvegből volt minden. Ezt legalább nem kell cipelni.

Én mondjuk eddig is külön gyűjtöttem és a szelektívbe dobtam. Nem plusz feladat, hogy bevásárláskor vigyem magam az összegyűjtöttet a boltba, és ne a kukához vigyem.

júl. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
94%

Nincs ezzel semmi baj, legalább nem fognak szemetelni. A környékünkön - pedig kertváros házhoz jövő szelektívvel - állandóan eldobált alu flakonokat látni, még most is, mert a régieket nem veszik vissza, de remélhetőleg idővel eltűnnek, mert ha a marha el is dobja, a nem napbarnult összeszedi, legalább ennyi hasznuk lesz.

Azt kellene megoldani legalább EU-n belül, hogy a külföldön vett palackokat itthon is vissza lehessen váltani, azaz EU-s szinten működjön a dolog, mivel így utazáskor, ha veszek valamit kint a hazaútra, azt nem tudom visszavinni (hacsak nem figyelem külön és olyat veszek amin rajta van a magyar logó is, ami nem valószínű hogy túl gyakori lesz).

júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Az elvvel semmi baj, és rengeteg országban jól működik. Nálunk a megvalósítással azért vannak problémák.

Ez a kicsit se legyen sérült vagy összenyomott a doboz, palack csak nettó lehúzásból van, nem azért, mert az automata ilyen béna. De pl szlovákoknál simán csak felteszem az ottani automata szalagjára az egész rekesz sört, és vissza is van váltva, itthon egyesével kellene bedobálni azt is. És még lehetne sorolni mi van szándékosan vagy sem, de bénán megcsinálva nálunk.

júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

németorszagban pl nem ennyire körülmėnyes a vissza váltås és nincs hiszti,nyafi stb .

mindenki vissza visszi 25cent /flasche,mindegy hogy tejes üveg ,vagy müanyag palack ,csak olvashato legyen a vagy vonalkod vagy a qr cod .

júl. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában még meg is büntetnek, ha nem szelektálod a visszaválthatót, és Izraelben is van visszaváltás. Miért lenne csak Magyarországon...? Szerintem minden normálisabb, fejlettebb országban van.
júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
MINDENHOL VAN visszaváltás, ami Magyarországon van csak, AZ AZ, hogy itt nem képesek rá az emberek, problémát okoz a többségnek egy ennyire egyszerü dolog.
júl. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!