Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A gyógyszer könyvi alkohol iható?

A gyógyszer könyvi alkohol iható?

Figyelt kérdés

Kólával vagy gyümölcslével feldúsítva olyan 30-40% -osra vagy csokoládé likört készíteni belőle.

A chatgpt azt írta, hogy ez nem erre való, mert hogy az előállítása során nem tesztelik le emberi fogyasztásra, ezért biztonságosabb a bolti alkohol. Szerintetek?

[link]

[link]


jún. 20. 07:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A házi likőrökhöz inkább vodkát szoktak használni.
jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
Drága mulatság
jún. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
25%

A chatgpt azt írta, hogy ez nem erre való, mert hogy az előállítása során nem tesztelik le emberi fogyasztásra, ezért biztonságosabb a bolti alkohol. Szerintetek?


Ha nem tesztelik emberi fogyasztásra, akkor mire való?

jún. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor miért mondják hogy ebből készítenek sokan likőrt otthon?
jún. 20. 08:30
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
14 ezer forint egy liter
jún. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5. Ez hogy jön ide?
jún. 20. 09:35
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda? Most nézem a gyógyszertári alkohol árát. 14 ezer forint egy liter. Ebből akarsz likőrt készíteni?
jún. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is fognak ennyit kiadni.

Én egy mini kis üveggel vettem, talán 1 deci volt vagy még annyi sem. Olló, stb. fertőtlenítéséhez, és még akkor is nagyon komolyan megkérdezték, hogy minek ez nekem, mit akarok vele. Szóval literszámra eleve esélytelen venni.

jún. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide az 1 liter és a fognak többes szám? Hol látod ezeket, írd már le.
jún. 20. 10:26
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, hogy kik mondják. Egy 96%-os szesz nyilván nem iható. Felhigítva persze igen, hiszen tiszta szesz.

A tömény viszont veszélyes anyag, nem is nagyon vállalják a szállítást sem. Egyedül az MPL. Kis mennyiségben talán gyógyszertárban tudsz venni, de nem biztos.

jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!