Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha piacról vettem romlott...

Ha piacról vettem romlott húst azt vissza lehet vinni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szoktam piacról húst venni csak zöldség, gyümi max savanyúság. De 2 napja vettem 4 kilót mert már nem volt kedvem boltba menni, itthon egyből fagyóba tettem. A piac sétára 5 percre van. Ma olvaszttottam ki de romlott volt.


Megmondom őszintén nem szagoltam meg. Szét se kellett kisebb adagokra szedjem mert már ott úgy kértem.


Viszont most itt vagyok 4 kiló romlott hússal. Büdösek.


Gondolom esélytelen, hogy vissza adják a pénzt vagy újat adjanak. A blokk az még megvan.


De ha jol tudom a boltba se vesznek vissza 2 nap után dolgokat max ha másnap visszük vissza.



jún. 4. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha két nap után viszed vissza már nem valószínű hogy kártalanítanak.
jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Húst még boltban sem vesznek vissza 2 nap után, fagyasztott cuccot meg egy óra múlva se.

Teljesen esélytelen a dolog.

jún. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Én ezért veszek csak tálcás védőgázos húsokat. A kipakolt putlosok erősen gyanúsak mindig, kvázi bontott árú, minden dokumentáció nélkül.

A sima lucskos fóliázott szintén nem az igazi.

A védőgázos szerintem biztonságosabb, mármint nem romlik annyira könnyen mint a másik kettő és ha jól megtapogatod, észre lehet venni, ha pl sérült a csomagolás.

Olvastam több helyen is, hogy vannak olyan szánalmas undorító féreg emberek, akik direkt kiszúrkálgatják a csomagolást, mondván így nézik meg, hogy jó e a minősége.


Sajnos a védőgázos se 100% biztonság, elég ha valahol később teszik be a hűtőbe vagy egy hülye vevő kinthagyja, aztán a hülye dolgozó meg visszarakja a hűtőbe.


Áruházakban több esély van amúgy a visszárúra, mert nem fáj annyira nekik, nem szopatnak fölöslegesen, de én se viszek vissza semmit, többet ér az időm.

Legutóbb a sima UH-s habtejszín volt romlott, amit még hűteni se kellett a bontatlan csomagolásban, tescoból.

Ha visszavittem volna, tuti visszaveszik.

jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4%
A fizetés pillanatában az már a tiéd, és senki nem köteles visszavenni, kárpótolni. Főleg nem egy csomagolás nélküli, romlandó terméket.
jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

Én vittem már vissza. Igaz még aznap. Otthon kibontottam, konkrétan szaga volt. Visszavittem, hogy szagoljanak bele. Nem is volt kérdés, azonnal visszaadták a pénzt.

Egyébként nem a pénz miatt vittem vissza, de baromira bosszantott, hogy rendszeresen ott vásárolok és át akartak verni.

jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!