Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért takarítanak a boltokban...

Miért takarítanak a boltokban még nyitva tartás alatt?

Figyelt kérdés

Iszonyat zavaró, hogy van meg kb 20 perc zárásáig, és ott kerülget/kerülgethetem az eladót, mert ő seper, felmos, stb, miközben én nyugodtan szeretnék nézelődni, vásárolni.

Miért nem tudják ez a boltosok zárás után, vagy nyitás előtt megoldani?



2023. júl. 29. 23:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem tudom. Nekünk diákmunkán azt mondták, hogy tilos akár 1 perccel hamarabb is zárni a kasszát. Később persze lehet.

Ha 18-ig voltunk, a biztonsági őr 17:59-kor még beengedte az utolsó vásárlót. Ha 17:59-kor valamelyikünk kiszólt a sorba, hogy ki az utolsó vásárló, és ne engedjen be maga mögé senkit (mert még volt elég kassza nyitva), akkor a kisfőnök jött, ordított, és visszanyitotta a kasszánkat, mondván, hogy 18-ig ilyet nem jelenthetünk ki, addig mindenkinek glédában kell állni a kasszában, ha van vásárlója, ha nincs.


Csak ezután jöhetett a kasszazárás, elszámolás, takarítás, ami utána mindig kb másfél óra volt. Akkor is, ha siettél, mert egymás után állva vártunk a sorunkra, hogy a kisfőnök elszámoltasson mindenkit a kasszájában, és csak utána szállhattunk ki, hogy papírt nyomtasson nekünk, és azt aláírjuk.


Műszak előtti kasszanyitás plussz félóra.


Tehát ha 8-kor kezdődött a műszakod, pontosan 7:30-kor a kasszában kellett ülnöd, különben jegyzőkönyveztek, hogy késtél. A kasszát megnyitni a vásárlók előtt csak 8-kor volt szabad.


És ha 16-kor járt le a műszakod, a 17:30-as buszról tegyél le, ezt meg is mondták.


Ezeket az előtte félórákat, utána másfél órákat nem fizették ki, de kötelező volt.

Ha szóvátetted, másnap hívtak a diákszövetkezettől, hogy baj volt veled, mert panasz volt rád.

Ha sok ilyen összegyűlt, kirúgtak.


Csak szigorúan azt az időt fizették, amíg vásárló volt előtted. A többi láthatatlan ingyenmunka volt.


10 évvel ezelőtt, egy multinál, vidéken.

2023. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
100%

Én tavaly mondtam fel egy multitól.

És semmi ilyesmi nem volt nálunk. Ha 18.00kor zártunk akkor a biztonságiőr becsukta a bejáratot pontosan akkor, a kasszások közül meg csak 1 volt aki akkor zárhatott ha minden vásárló elhagyta a boltot, a többi már akár 10 percel azelőtt elmehetett leadni a pénzt.

Nyitás előtt és zárás után is 1 óránk állt rendelkezésre elvégezni mindent. Nálunk bolti munkatás pozicióban volt mindenki, így mindenki mindent is csinált, emiatt folyton változott hogy aznap ki volt kasszás, ki takarít, ki pakol, ki rotál stb. De az az 1 óra mindkét esetben a munkaidőnkbe tartozott. Ha nem végeztünk,ha a feladat közepén voltunk, akkor is kizavart minket a biztonsági őr. Csak ilyenkor másnap a másik műszakra maradtak a feladatok, akik áldották is az eget miatta.

2023. júl. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, OFF lesz, csak nem akarom, hogy más is úgy járjon, mint 11-es. Teljesen mindegy, mikor nyit/zár az üzlet, ha nyitás előtt kell érkezned és zárás után is még munkát kell végezned, az szigorúan beszámít a munkaidőbe, és természetesen fizetés jár érte. Ha nem hajlandó fizetni a munkáltató, panaszt érdemes tenni a kormányhivatalnál.


Kérdező, egy boltban nem csak reggel és este takarítanak, hanem napközben is többször. Szerintem nagyon fontos ez, szívesebben kerülgetem a sepregető boltosokat, mint a sarat/kutyakakit/raklapról lehullott szemetet.

2023. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert gondolom ott nincs külön taknéni, a boltosok csinálják. Nagyobb helyeken meg folyamatos a takarítás.
2023. júl. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

11-es vagyok. Diákok voltunk, nagyon kihasználtak minket, és cserébe a stílus is olyan volt, mintha óvónéni fegyelmezné a rossz gyerekeket.


Ma már nem hagynám magam ennyire kihasználni és megalázni, de nagyon fiatal és tapasztalatlan voltam. Kicsit szégyellem is valahol, hogy ennyire meghunyászkodtam.

2023. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 qkker1 ***** válasza:
74%

"Igen, 1990 előtt ez nem volt divat."


Nyolcvanas években voltam "KÖZÉRTes", bizony fél nyolckor már mostuk fel a boltot, és nem érdekelt senkit a vásárló, nyolckor redőny, és tempó haza.

2023. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Ha esetleg beírnék ez ügyben a bolt panaszkönyvébe, akkor lehet történne változás, és zárás után takarítanának az eladók?
2023. júl. 31. 10:18
 18/22 qkker1 ***** válasza:
100%

Nincs panaszkönyv, Vásárlók Könyve van;


Firkálhatsz nyugodtan, de ha elvárod, hogy munkaidőn túl is dolgozzanak, akkor fizesd ki a túlórájukat!

2023. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%
Szerencsés ember vagy, hogy ilyeneken van időd problémázni
2023. aug. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha esetleg beírnék ez ügyben a bolt panaszkönyvébe, akkor lehet történne változás, és zárás után takarítanának az eladók?"

Megkérnének, hogy járj délben vásárolni. Olyankor a vásárlókat SEM kell kerülgetned...

2023. aug. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!