Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Római tálat (Pataki tál)...

Római tálat (Pataki tál) használat után, hogy kell elrakni, hogy ne penészedjen be az alja?

Figyelt kérdés
Sajnos már többször is úgy jártam.
2023. júl. 2. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel használat előtt be kell áztatni, ezért gondolom használat után ki kell szárítani, mert az edény porózus, és a benne maradt víztől penészedik.


Esetleg rakd ki a napra, vagy sütőben szárítsd ki.


Ezt úgy írom, hogy nincs ilyen tálam, hanem kenyeret sütök, és sokszor több lesz, és a megmaradt kenyeret szoktam így sütőben totál kiszárítani, és üvegben eltárolni.

2023. júl. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elmosva, szárazra törölve, megszárítva, száraz helyre. Nedves, párás helyen (pince spájz) bepenészedhet, ahogy más is. A nedvességtől penészedik.
2023. júl. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Eddig is látszólag teljesen szárazon raktam be a konyhaszekrénybe, de ez nem volt elég. Most megpróbálom ezt a sütőben kiszárítom módszert.

Köszönöm szépen a tippet!

2023. júl. 2. 16:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!