A Békés Harcos Útja című könyvben amit Dan Millmannek ajánl szókratész(mármint a táplálkozás),az tényleg hatásos?
Más szóval egy nyersvegán/paleo idiotizmus elkényeztetett nyugatiaknak.
A középkorban mindenki mindenmentesen étkezett, úgy 90% vegánként is, aztán mégis 35 év körül volt az átlagéletkor :) Most is a leghosszabb átlagéletkorú népek közt nem a kirgiz kecskepásztorokat és bolíviai kokacserjefarmereket találod, hanem a jómódú svájciakat, japánokat, svédeket, stb.
Na ennyire számít az "egészséges étkezés" a technológiai haladás másik 800 aspektusához viszonyítva.
#4, Most is a leghosszabb átlagéletkorú népek....a jómódú svájciakat, japánokat, svédeket
Persze. Dementálódva, Alzheimer-kórral, cukorbetegen, rokkantkocsiban.
Nyilván nem mindenki.
#4
Egyetértek veled, ennek a kivételével:
"A középkorban mindenki mindenmentesen étkezett, úgy 90% vegánként is, aztán mégis 35 év körül volt az átlagéletkor :)"
Speciel pont a középkorra volt jellemző a lakomáktól rogyadozó asztalok.
Középkori tehetős családok főleg szarvasmarhát, kecskét, sertést és juhhúst fogyasztottak, a szárnyasok csak később kerültek az étkezőasztalok központi szereplőjévé. A vadhús, azok közül is az őz, a vaddisznó, a fogoly és a tőkésréce tartozott a kedvelt fogások közé, azonban ezeket csak az arisztokrácia falatozta.
A harcsa és a ponty sem maradhatott le a nemesi asztalokról, de az éti csiga, az osztriga és a tengeri fésűkagyló is helyet kapott a díszes asztalokon. Egy 15. századi feljegyzés szerint egy hercegi esküvőn 3 ezer ökröt, 5 ezer ludat, 75 ezer vaddisznót, 7500 rákot és 62 ezer tyúkot lakmároztak az összegyűltek, amit nem kevesebb, mint 440 hordó borral öblítettek le - mindezt 8 nap alatt.
Mondjuk a szegény réteg ette a kását és a fekete kenyeret.
A leves középkorban az egyik leggyakoribb fogás volt a szegények körében is. A tűz felett fortyogó lébe minden belekerült, ami a háznál akadt, és nemcsak délben, hanem reggel is ettek belőle, majd napközben igyekeztek újabb belevalót szerezni, és beletenni azt, amihez idő közben hozzájutottak. A szegények levesébe ritkán került hús, ilyenkor azonban száraz kenyérdarabkára tették, amitől az megpuhult, így könnyebb volt elrágni.
Mindettől függetlenül, gazdag-szegény korán halt. Ez tény!...és genetika, ahogy az életkor ma is kizárólag a genetika függvénye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!