Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért van a legtöbb üdítős,...

Miért van a legtöbb üdítős, vizes palackok kupakjában egy csillag forma?

Figyelt kérdés
Sehol sem találtam rá racionális magyarázatot, pedig okkal van ott szerintem, mert anélkül egyszerűbb lenne a gyártása. pl.: [link]

2021. jún. 25. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Én csak tippelni tudok, de arra gondolok, hogy itt kerül be a műanyag a fröccsöntés során a formába. (Ugyanezért van a flakonok alján is az a vastagabb pötty)
2021. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy öntési folt, vagy esetleg merevítés
2021. jún. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a fröccsöntés miatt, az egyenletesebb anyageloszlás érdekében, valamint azért, hogy megakadályozza, hogy ott egy bemélyedés és ezáltal elvékonyodás legyen. A hűlés során ugyanis az anyag összehúzódik és a befecskendezés helyével szemközt visszaszívódik, egy kis mélyedés alakulna ki. Ezt a csillag miatt ott lévő plusz anyag megakadályozza. Egyébként most megnéztem a Coca-Cola-son nincs, se a fröccsöntés helyét, se ezt a csillagot nem lehet megfigyelni rajta, lehet az más technológiával készül.

A palack egy kicsit más, ott egy előgyártmány készül fröccsöntéssel, ott ez a pötty a befecskendezési pont, szerintem kilökési pont is (látsz benne egy szabályos kerek bemélyedést, ott lökte ki magából a forma a fröccsöntés után), plusz merevséget is biztosít a plusz anyag. Az előgyártmányból fröccsfúvással alakítják ki a palackot, így marad az alja merevebb. (Az ott lévő több anyag kisebb felületre oszlik el.)


Nem ez a szakterületem, csak tanultam róla, de az is néhány éve volt már, úgyhogy lehet én sem pontosan tudok mindent.

2021. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!