Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan vásároltok környezettud...

Hogyan vásároltok környezettudatosan husit?

Figyelt kérdés

Próbálom minél inkább beépíteni a környezettudatos életvitelt a mindennapjaimba. Ennek egyik alpontja a nejlonzacskók használatának elhagyása. Amikor a boltban vásárolok igazából a vászontáska és az aliexpressről rendelt vászonszatyrok tökéletesen funkcionálnak pl. gyümölcs, zöldség vásárlásánál.

Viszont a húspoltból mindig 3-4 nejlonszatyorral térek vissza, mert minden húst nejlonba csomagolnak. Van amikor egy húst 3-4 darabba is.

Úgy hallottam sok helyen nem fogadják el, ha viszek saját dobozt, és abban csomagolják el. Ez teljesen érthető, hiszen a bolt jön ki belőle rosszul, ha az illető doboza nincs megfelelően tisztítva.

Viszont nektek van valamilyen alternatívátok? Miben hozzátok el a húst?


Előre is köszönöm!



2020. júl. 28. 16:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja igen: és legyszi ne mondjátok, hogy legyen vegán! Köszi ✌🏻
2020. júl. 28. 16:37
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Te meg ne mondd még egyszer, hogy husi.


A saját zacskót (saját tapasztalat) a boltok 99%-ában elfogadják. Persze lehet, hogy te mást tapasztalsz: ne vásárolj ott.


Nehéz volt?

2020. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%

Pedig a nejlonzacsi káros hatása elhanyagolható a benne levő húshoz képest.


Amúgy nyilván akkor keresel egy olyan hentest vagy boltot ahol hajlandóak dobozba rakni.

2020. júl. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Kisebb boltok vagy hentes talán kiadja saját dobozba. Üveg edényt javaslok, nem véletlenül ilyen szigorúak.


Igaza van az előttem szólónak, a hús talán károsabb a környezetre, mint a zacskó.

2020. júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy, zacskóban. Ebben nem kockáztatok.
2020. júl. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
... az aliexpressrol (Kinabol) rendelt, fust- es szurok-okado teherhajoval tobb ezer kilometert utaztatott zacskot mar meg sem emlitem...
2020. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ma már kb. mindenhol kiadják, én dobozban szoktam elhozni és még nem tiltakoztak.
2020. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Ott már gond van ha húst nem hentesnél veszel hanem pl tescoban
2020. júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőként nem szupermarketben kell húst venni. Batyogj el egy normális henteshez és ott jobb minőségű húsokat is találhatsz és dobozba is rakja neked a húst.
2020. júl. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. júl. 29. 11:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!