Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hol, melyik piacon lehet...

Sanyi repül kérdése:

Hol, melyik piacon lehet szarvasgombát venni Pilis környékén?

Figyelt kérdés
Szeretnék saját felhasználásra kis mennyiségben vásárolni, de nem tudom holl lehet Bp és Pilis környékén kapni, és gyűjtőt vagy termesztőt sem ismerek itt. Frisset szeretnék, ha már szezon van, nem konzervet. A segítséget örömmel veszem, előre is kösz.

2020. júl. 6. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Google: Budapest, szarvasgomba
2020. júl. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez nem segít.
2020. júl. 6. 14:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, most a nyári szarvasgombán kívül a "klasszikus" szarvasgombáknak nincs szezonjuk... így ha más fajt veszel, az importból fog származni. A vonatkozó rendelet szerint az engedélyezett gyűjtési időszakok:


"1. valódi szarvasgombák:

1.1. * Tuber aestivum Vittad., nyári szarvasgomba (beleértve Tuber uncinatum Chatin, burgundi szarvasgomba) - május 15-től december 31-ig,

1.2. * Tuber mesentericum Vittad., fodrosbélű szarvasgomba - augusztus 1-től december 31-ig,

1.3. Tuber macrosporum Vittad., nagyspórás szarvasgomba - szeptember 1-től december 31-ig,

1.4. Tuber brumale Vittad. (beleértve a Tuber brumale var. moschatum is), téli szarvasgomba - november 1-től március 15-ig,

1.6. Tuber magnatum Pico, isztriai szarvasgomba - október 1-től december 31-ig.

2. egyéb földalatti gombák:

2.1. Choiromyces meandriformis Vittad., fehér szarvasgomba - június 10-től október 15-ig,

2.2. Mattirolomyces terfezioides (Matt.) Ed. Fischer, homoki szarvasgomba - augusztus 20-tól november 15-ig"


Ami a helyszínt illeti, én a Pilisben egyetlen helyen láttam árulni szarvasgombát, és ez a nagymarosi piac volt, de ott is 2-3 évvel ezelőtt. (Budapesten a Nagycsarnokban, illetve a Culinaris üzleteiben több faj is szokott lenni)

2020. júl. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hazait szeretnék. Nyárira vagy franciára (melanosporum) számítok, burgundira eddig nem is gondoltam, de megkóstolnám.
2020. júl. 6. 15:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz találni még helyet is, ahol kapható lenne. Az első Google keresés becsapós volt. Viszont Facebookon találtam szarvasgombás oldalakat. Egyet konkrétan Szarvasgomba néven, telefonszámmal, e-mail címmel. Próbálj Facebookon kutakodni, hátha találsz legalább valakit, aki tudna segíteni, hogy hol tudsz venni.
2020. júl. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!