Mit érdemes inni és mennyit?
Előre le szeretném szögezni, hogy eddig még nem sokat ittam, és még nem vagyok annyira jártas ebben a témában. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy:
1.melyek a legfinomabb sörök és mennyit kell inni ahhoz, hogy valamennyire is beüssön.
2. melyek azok az alkoholos italok amik tényleg finomak, de be is ütnek
3.a elterjedtebb alkoholok hány százalékos akkor és mennyit érdemes inni, hogy hatása érezhető legyen
Tudom, elég tudatlannak nézhetek ki, viszont azért szeretném a segítségeteket kérni. Viszont tudok, hogy ezek sok mindentől függenek, hogy pl. milyen fáradt vagy, mit mivel keverez, éhgyomorra iszol vagy sem, cigizel-e meg ilyenek. Előre is köszönöm a válaszokat az én kis alkoholfelvilágosításomhoz :)
Ízlésről nem lehet vitatkozni........ Mindenkinek más jön be. A szomszéd Mici néninek is, és neked is.
Nyilván elsőre aki meg nem iszik pláne, sokkal kevesebb is elég...., mint annak, aki alkoholista, és tagadja. Aki rendszeresen iszik például :)
"1.melyek a legfinomabb sörök"
Kinek?
Ha így kezded kérdésed, nem is érdemes tovább olvasni.
Mi a finom és mennyi? Mindkettő nagyon, nagyon egyéni. A hatásnál pedig nemcsak az egyén számít, hanem a körülmények is.
Nekem, a nem gyakorlott ivónak 3 feles pont megfelelően illuminált állapotot okoz, többet nem kívánok, de az már igencsak megadja az alaphangulatot :) Ettől még messze alatta szoktam inni, az ízéért...
"1-2 sör normális esetben nem fog beütni,"
Dehogynem! Például nekem a nem gyakorlott ivónak is elég :)
Oké, ejtsük!
Mit és mennyit?
Igyál marha módjára.
A marha csak vizet iszik, abból is csak annyit amennyi ELÉG neki!
Ahogy írtad is, függ sok dologtól és egyénenként változó. Tapasztald ki, érdemesebb először gyengébb (sör, bor), majd erősebb (rövidek) piákat inni. Ha jót akarsz magadnak, előtte eszel és nem iszol éhgyomorra, főleg nem rövidet. Illetve vizet inni mellé/utána érdemes, mert az alkohol dehidratál (többek között ezért is leszel másnapos).
Emiatt a 3 pontra objektívan válaszolni nem lehet, te meg azzal nem mennél sokra, ha leírnám a kedvenceimet, mert van olyan ital, amit legszívesebben első korty után kiköpnék és van olyan is, amit literszámra képes lennék inni. Nálad meg lehet pont fordítva lennének.
Általános igazság, hogy bebaxásra nem érdemes drága piát venni, ahogy egy családi összejövetelkor sem Dankóval kínálod az embereket.
Nem szoktál inni, nem ittál eddig, de úgy tekintesz az alkoholra, mint eszköz arra, hogy berúgj, hogy "valami beüssön". Azt tanácsolnám, hogy ne igyál túl sokat, ha szeretnéd felmérni mi az, ami ízlik, akkor csak kóstolgass! Szóhasználatból, mondatalkotásból merem feltételezni, hogy bőven 18 év alatt vagy! Azt nem mondom, nem mondhatom, hogy 18 éves korodig ne igyál alkoholt, (ez a szüleid feladata, hogy mit tanácsolnak ebben a kérdésben) mert én is 15 éves korom körül már legurítottam pár sört, de ilyen kérdéseket sosem tettem föl, még magamnak sem. Egyszerűen nem is tudom hová tenni a dolgot... A legfinomabb söröket majd megtalálod, számodra mi a legfinomabb, én kedvelem a cseh söröket, újabban az IPA-t, a búzasöröket, ízlik a csíki sör, bár nem egy hatalmas élmény, szóval szimplán egy jó sör, olyan, amilyennek minimum lennie kellene egy sörnek. Sörnek nálunk nincs igazán kultúrája és én is úgy gondolom, hogy a magyarnak legyen kultúrája a pálinkában, a borban, sörben meg legyen az osztráknak, németnek, belgának... Nem tartom lehetetlennek, hogy nálunk is kialakul majd a sör kultúrája, mivel egyre több mikrofőzde van Magyarországon, de ez nem elég, ehhez az is kell, hogy azt széles körben értékeljék. Addig amíg kikerekedett szemmel néz a magyar a 900 forintos sörre, addig ez nem tud megvalósulni, addig amíg 900 forint sok egy magyarnak egy sörre (és sok úgy gondolom!) addig szintén nem tud kialakulni. Továbbá az is nagy hátráltató erő, hogy fesztiválokkal, kocsmákkal, egyéb szórakozó és vendéglátó helyekkel kvázi "hűséget" kötnek a "gyárak", azaz egy adott gyár termékei kaphatóak csak.
Mi az, ami megfizethető a magyarnak? A bor! Legyen abban választékos, jó ízlésű, kifinomult! A pálinka már egyre kevésbé megfizethető, köszönhető az EU. irigységének és piacpolitikájának, de azért annál már állunk annyira biztos talajon, hogy arról ellökni már nem lehet minket.
Régen minden vackot megittam, jäger-t, hubertust, tequila-t, rumot, abszint-ot stb. Mára úgy vagyok vele, hogy csak pálinkát, de azt is nagyon megválogatom, hogy ha és amennyiben "gyári", akkor kiét.
Jäger, hubi 35-38% körül van szerintem, tequila úgyszintén. "Gyári" pálinkák általában 40-45% körül vannak, de a 40% az elterjedtebb! Főzési technológiától függően beállíthatod 40% körülire úgy a pálinkát, hogy az mégsem lesz "vízízű", ugyanakkor hatalmas hibának tartom azt, hogy ez kezd elterjedni. A pálinkának egyik kiemelkedő tulajdonsága volt nemzetközi hadszíntéren is az, hogy magas alkoholtartalommal bír, így én úgy gondolom 45%-nál kellene minimalizálni az alkoholtartalmat, ezt be kellene építeni a pálinka fogalmába, hogy min. 45%-os. Házi pálinkák ált. 47-52%-osak. E fölé viszont azért sem érdemes menni, mert a pálinka nem egy íztelen vagy éppen kellemetlen ízű szir-sz.r, épp ezért nem érdemes a kiemelkedően magas alkoholtartalommal elnyomni annak ízbéli és illatbéli tulajdonságait. Abszintot és tequilát, meg nem tagadom, a rituálé miatt ittuk, mert k.... menő (volt akkor)! Ma úgy vagyok vele, hogy mindkettő egy párlat végül is, s megiszom "magában", de ha egy mód van rá, inkább egyiket sem iszom meg.
Ez kifog majd alakulni, nem egy olyan út, amire felkészülten, tudatosan kell elindulni. Az is lehet, hogy úgy leszel vele, hogy egyáltalán nem akarsz majd alkoholt fogyasztani. Hozzáteszem nem leszel attól kevesebb egy cseppet sem! Van egy olyan időszak, amikor furán néznek arra, aki nem iszik, de a felnőtteknél ilyen nincs! Tiszteletben tartja ezt mindenki, sőt de jó, hogy van egy sofőr! :)
A sörös kérdésedre visszatérnék akkor is, ha ejtetted. Jó éve a lagzimhoz "kellett" kiválogatnom 3-5 jó sört, ami könnyen fogy. Kukoricásból (ami egyébként negatív értelemben hungaricum) a Kőbányai teljesen jó általában, de néha bír gané íze lenni. Annyit tudsz tenni, hogy a bolt előtt megkóstolod és ha jó, abból a szériából pakolsz, és még mindig érhet csalódás. Meglepően jó a Pennys Arany Hordó. Kukoricamentesek közül a könnyű Kozel, a semlegesnek nagyon kiváló Gösser csúszott nagyon, mostanában némi megszokási időszak után a Soproni IPA kíván engem nagyon, bár őt hűs limonádépótlékként értelmezem. Még a Budweiser csinálta ezt velem korábban (azért az vaskos hímsör), meg filléres árnyéka ismét a Pennyben: a Rychtár. A nagyon olcsókból még a Tescoban kapható DeHelder,abból is az 5% körüli asszem zöld (v fehér?) a korrekt, és még mindig a kukoricamenteseket sorolom. Nyilván a Heineken idetartozik még, a Carlsberg és a Krusovice volt még nagyon korrekt. Ezeket ha végigkóstolod (mindig józanul, nem szomjasan, 1 nagypofájú korsó, 10-12 fok, végét hagyod melegedni), akkor fura lesz ilyen Pilsner meg Staropramen féle túlhájpolt rohadványokat kóstolni, hacsak nem a hazájában gyártották. A Pécsi Szalon NEM Premium volt még tök szép habbal és ízzel, aztán a prémiumnak hazudottak lelomboztak teljesen.
Ez elég lehet elindulni. Kábé a népsör, de jó sör kategóriát fedtük, nyilván egy Rizmajer vagy egy gyulai Corner nagy pofon mindnek
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!