Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Borsmenta vodkába milyen lenne?

Borsmenta vodkába milyen lenne?

Figyelt kérdés
ha megveszek borsmenta teát, ilyen olcsó filtereset és azt raknám vodkába egy hétre pl, a végeredmény milyen lenne? vagy egyáltalán mennyire passzol a mentol és alkohol? még sosem kóstoltam ilyesmit
2017. ápr. 18. 14:55
 1/3 A kérdező kommentje:
arra is gondoltam hogy plusz cukorral és higítgatva utána még valami likőrféleséget is lehetne kapni, de abba kevésbé mernék belevágni mert félek elrontom
2017. ápr. 18. 14:57
 2/3 Phoney ***** válasza:

Likőrnek előnyösebb megcsinálni, vagyis utólag kb. 200 g gramm cukrot feloldani benne. Így bármilyen vodka jó hozzá, mert a cukor teljesen elfedi az ízét, ha rendesen feloldódott. De a cukornak is adj egy pár napot, mert nem elég, hogy eltűnnek a kristályok. Többször is csináltam ilyen mentalikőrt, nagyon jó volt ahhoz képest, hogy alig kerül többe, mint maga a vodka.


Olcsó filteres menta helyett zacskósat érdemesebb venni gyógynövényboltban, jó eséllyel olcsóbb és jobb is.


Ki lehet próbálni cukor nélkül is, de akkor csak olyan vodka jó, amit magában is meginnál. Szóval a likőr az egyszerűbb, biztosabb megoldás.

2017. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekes íze lehet, van aki szeret a skittles-t is szereti feloldani vodkában. Ha kipróbálod, a tea felejtős, vegyél inkább cserepes mentát és mosás után -1-2 egész szárat hajítsd bele! Jobban is néz ki. Bár, ha nem töröd össze a leveleket, akkor pár napot állnia kell szerintem.


Egyébként kicsit perverz.

2017. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!