Az egészségre milyen hatással vannak az alkoholos italok, pl. :korsó, doboz vagy üveges sör vagy egy üveg vodka meg hasonlók?
Egészséges szervezetre az un. kulturált alkoholfogyasztás nincs különösebb károsító hatással.
Ha reggelire megiszol két-három felest, amit sörrel hígítasz, majd rágyújtasz, délig nem eszel semmit, az egyenként is rossz.
De egy kellemes ebéd után felhajtott kupica pálinka nem fog megártani.
Az általános egészség mellett a mód a meghatározó.
A csapvíztől is meg lehet halni (nem belefulladva!), ha mértéktelenül iszod (volt ilyen, nem vicc.)
Az alkohol büdös, dehidratál, (kontrollálatlan fogyasztása) alkoholizmust okoz, tönkreteszi a májat, és agyat sorvaszt. Az alkohol elvonás fizikai fájdalommal jár, és pszichésen is megterhelő.
Az alkohol fogyasztásnak dehidratáló hatása van, valamint általánosan antidepresszáns. Idegre dopping szerűen nyugtató hatással hat. De eltérő tulajdonságok is vannak, mértékben és mennyiségben.
A következők, amiket leírok, jó minőségű, tiszta és átgondolt mennyiségben értendők.
A sör erős vízhajtó, vesekőre hajlamosoknak a rendszeres elegendő VÍZ FOGYASZTÁSA MELLETT kifejezetten ajánlott.
Vörösbor fiatalokra álmosító hatással van, egyébként afrodiziákum.
A fehérbor üdítő hatású, magas ásványi anyag tartalma miatt nyáron, nagyon nagy melegben vízzel keverve jobban oltja a szomjat mint a víz magában.
Gyomorkeserű, gyógynövényből készült italok (gömbkóla, hubi, jager) állítólag májra, epére jótékonyan hatnak.
Alkoholos párlatok, de leginkább a vodka melegítenek.
Az Alkohol fertőtlenítő hatású, így nagy koncentrátumú italokat fertőtlenítésre használják. Pl, ha megettél valami szart, pálinkával le kell öblíteni, akár órákkal később is hatásos, gyomrot tisztítja. Kalózok ha nem tudtak kikötni friss vizet venni és nem esett édesvíz az égből, akkor a tárolt vízbe rumot és citromot tettek, hogy minél később kezdjen el poshadni a víz.
Az alkohol fogyasztásnál érdemes odafigyelni, hogy ha már csatak részegre iszod magad, igyál elég vizet, hogy ellensúlyozd a dehidratáló hatást, és ha szerencséd van spórolj egy másnaposságot is. Ha házi készítésű alkoholt iszol valahol, érdemes az első adagnak időt hagyni, hogy ha valami különleges hatása lesz réd, akkor azt ne akkor vedd észre amikor már sokat ittál. (fejfájás hasmenés, ilyesmi)
A mindennapos alkohol fogyasztás hozamosabb ideig függőséget okoz, aminek hatása csak az megvonáskor jön elő.Mindennapos Pálinkát pl nehéz letenni, ha az orvos felír valami szart, ami mellé nem lehet inni. Ellenben ha alkalomszerűen sokat iszik az ember, az megterheli a májat, az idegrendszert (acet-aldehid, netalántán metil-alkohol), megterheli az izmokat, és mivel tompulnak az érzékek nagy mennyiség után, hideget, éhséget, fáradtságot és betegséget is később vesszük észre. Gyerekeknél maradandó károsodást okozhat az alkohol alkalomszerű fogyasztása, 13-14 év alatt a fejlődésben lévő szervezetre az alkohol rendkívül káros. A 18-as karika nem véletlen van. Addigra az idegrendszer (majdnem?) teljesen kifejlődik és utána már nem annyira káros.
"mi lehet a hatása a szervezetre,ha megiszok egy üveg vodkát két-három sörrel?"
Az a vodkás üveg méretétől nagyban függ :)
Ha ez egy lagzi alatt fogyasztod el 8 óra alatt, lakodalom után tánc és rágcsa kíséretében akkor egy átlag ember is csodálkozna, hogy mellyire jól bírja.
Ellenben ha 3 sör után lehúzol egy literes vodkát, ha tippelnem kéne legjobb esetben kijön minden amiért fizettél az elmúlt pár órában :) Rosszabb esetben elájulsz, és jó esetben a detoxikálóban ébredsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!