Na az lenne a kérdés, hogy mitől van alkohol íze az alkoholnak? Milyen anyagtó, kémiailag vagy biológiailag? Ez lenne a kérdés.
A legtöbb alkoholos italban NEM érezni az alkohol (etanol) ízét, annak lényegében vodkaíze van. A vodkán kívül általában csak néhány túlfinomított rumban vagy whiskyben lehet ezt érezni, persze a csípése átjön a likőrökben is, ha beleszagolsz vagy beleízlelsz, de konkrétan az illata és íze nem.
Az összes többi italban az erjedési kongenerek adják az „alkoholízt” és nagyrészt a „piaszagot” is. Ezek az anyagok erjedéskor az etanol mellett keletkeznek, illetve ezekből alakulnak ki lepárlás és érlelés közben.
Vannak viszont olyanok, akik tényleg érzik az alkoholt szinte minden (alkoholos) italban, nekik általában nagyon keserű ízű. Ők jellemzően csak azt tudják élvezni, ami max. 5%-os és erősen cukrozott (cider, híg vodkás limonádé), de attól még észreveszik, hogy alkoholos.
Az alkoholmolekulát természetesen nem lehet megváltoztatni, mivel akkor már nem alkohol lesz...
Én például egyáltalán nem érzem az alkohol ízét, csak az alkoholos ital aromáját, sörnek sör ízét, bornak bor ízét, stb. Olyan ízt, amit a sörben, borban, vermutban, likőrben, pálinkában vagy a 70, 86%-os tiszta alkoholban egyaránt jelen van, még nem éreztem.
Ha megváltoztatod az alkohol molekulákat, akkor viszont azért nem érzed az alkohol ízt, mert az már nem alkohol. Például a borecetben megváltoznak az alkohol molekulák, konkrétan ecetté válnak, ezért ecet, és nem alkohol íze van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!